Wpis z mikrobloga

Mirasy pomocy. Próbowałem już wszystkiego, mam Gothica 2 złotą edycję z GOGa.
Gothic ścina się w porcie i w miejsach gdzie jest natężenie obiektów i npc.
Player kit, fix i system pack są, tryb zgodności też, dysk niedawno sformatowany, PC w porządku (g3 z community patchem działa płynnie na średnich), temperatury jak i zużycie komponentów też w porządku, próbowałem też różnych ustawień graficznych, płynnie jest jak wezmę WSZYSTKIE na low. System to Windows 10, z niczym innym nie mam problemu. Są jeszcze jakieś sposoby żeby G2 się nie ciął?
#gothic
  • 25
@kRpt a tak serio, to po prostu gdy podchodzę do portu czy do najemników fps zaczynają spadać z ponad 60 do 8-14. Tak jakby "obozy" jakoś źle oddziaływały.
@marm0lada: nie specjalnie, bo to się działo wtedy kiedy patrzyłem na morze, lub właśnie na to jezioro pod klasztorem, wówczas był odczuwalny spadek fps. Działo się to tak rzadko, że nie odczułem potrzeby a kompa nie mam wcale najsłabszego ;-)
@marm0lada: Właśnie nie. Gothic ma jakąś tajemniczą awersję do kart intelowskich z jakiegoś powodu. Tak samo miałem na lapku z HD3K. Sposobem było wymuszone używanie dedykowanej w BIOSie. Tym bardziej, że masz grę sztucznie rozciągniętą do widescreena.

Gothic chodzi płynnie nawet na jakimś 9600GT i C2D, ale już ma problemy z i5-2xxx i HD3000.