Wpis z mikrobloga

@Jebwleb: zresztą nikt z PiSu na Woodstock nie zagości, argumentując to w skrócie "nie, bo nie". Wobec tego dlaczego nie można domniemywac, ze przemawia do ludzi, którzy maja zbieżne poglądy z jego poglądami?
Ja kiedyś tlumilam w sobie sferę idealistyczno-polityczna, teraz jak widzę co sie dzieje w Polsce to nie potrafię byc obojętna.

Bramki pod Mala Scena mówiły wszystko. Dlaczego tam musiały byc bramki?
@976497: nie chcę, żeby siedzieli cicho. Ale chciałam podkreślić fakt, ze Kazik nie piszę tekstów o polityce od wczoraj.
Wczorajsza "Mieszkam w Polsce" nie potrafi mi wyjść z głowy, z serca...
Czy Ty sobie wyobrażasz, że muzycy i artyści będą siedzieli cicho, gdy dzieje się źle?


@976497: Ale właśnie zdecydowana większość muzyków w ogóle nie wypowiada się na temat polityki. Ci co się wypowiadają to nieliczni.
@976497: Z polskiego podwórka przychodzi mi na myśl tylko kilka nazwisk, którzy konkretnie stają po jednej ze stron, wszyscy inni w wywiadach unikają tematu polityki jak ognia. I ja sie temu wcale nie dziwie. Muzycy żyją z koncertów, a wiele tych koncertów to różnego rodzaju dni miasta, sylwestry, pikniki gminne, domy kultury (zarządzane przez samorządy). I to od rządzących w danej gminie polityków zależy czy będą grali koncert czy nie. Po
@976497: nie rozumiesz problemu. Muzyka od pewnego czasu jest przykrywką dla politycznej nawalanki ze sceny i na ASP. Nie wiem dokładnie w którym momencie to się stało. Jeździłem na Woodstock w latach 2004-2009 było co raz gorzej. Pamiętam jak dziś jak Owsiak jechał po Giertychu ze sceny podczas rządów PiSu w latach 2005-7. Rozumiesz? Po Giertychu... Ponad 10 lat temu...
@Jebwleb: Giertych przecież był kiedyś w LPR i MW, a Owsiak generalnie był zawsze po lewej stronie, bo ma kontakt z muzykami z różnych krajów, więc nie kisi się w narodowym stanie umysłu, ale międzynarodowym towarzystwie.
Zaczęło się od tego, że WOŚP stał się konkurencją wobec katolickiego Czerwonego Krzyża - popsuł im monopol i pokazał, że nie tylko Kościół się liczy w pomocy charytatywnej. Owsiak w dodatku zaprasza Krisznowców na Woodstock.