Wpis z mikrobloga

Kupiony, złożony ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwszy raz składałem sam więc większa część dnia zeszła. W porównaniu do starego, niebo a ziemia. Renderowanie materiałów wideo - prosta animacja 30s w fullHD jakieś 15 sekund zamiast 2-3min ( ͡° ͜ʖ ͡°). W grach jeszcze nie testowałem, ale zapuściłem chwilę benchmarka w którym na wcześniejszym sprzęcie osiągałem 20-50fps, tu mam prawie 300fps. I to wszystko w cenie wielokrotnie niższej niż platforma oparta na Intelu.

#komputery #pcmasterrace #amd #ryzen #nvidia
Pobierz thePiter - Kupiony, złożony ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwszy raz składałem sam więc większa część...
źródło: comment_BEaZ1sZJnSYRWICOahOsY0Bf1kqBg4Qg.jpg
  • 62
dyski M2


@thePiter: Już się zastanawiałeś jakie? Też się zastanawiam pod R5 3600/MSI B450 Gaming Plus. Mam 250GB SSD za ~100PLN i łyknął bym z 500GB - szybszy na system ale nie wiem jeszcze jaki ...
@bialy100k: Ja akurat jako montażysta potrzebuję od cholery miejsca, na chwilę obecną mam 6TB i ledwo starcza. Dlatego pewnie wyrzucę talerzowe, kupię 2xM2 1TB i resztę sobie zagospodaruję zwykłymi SSD.
@saper_vodiczka: Robił problemy z profilami XMP na najnowszym BIOSie, ale zainstalowałem poprzedni (bodajże z 7 lipca) i śmiga bez problemu. Podejrzewam że to nie jest ich ostatni BIOS do tych płyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thePiter: jakie trzyma temp na CPU ten fortis? Mam takiego obecnie a za jakiś czas przeskakuje na 3900x/3950x i nie wiem czy inwestować w coś nowego czy nadal na nim jechać. Oczywiście pod obciążeniem.
@thePiter: gratuluję zmiany i rozumu na tyle żeby brać AMD zamiast Intela. Sam póki co siedzę na wszystkich platformach na Intelu, ale tylko dlatego że mam je jeszcze z czasów kiedy AMD nie było alternatywą (3x platforma IvyBridge, 3x platforma na Haswellu, do tego po jednym SkyLake i KabyLake).

Jak bym kupował nowego PCta pod gry to tylko AMD, ale poczekam na Zena 3, albo 4, zależy co będzie miało DDR5.
@msichal: Najwyraźniej nie, może mi wytłumaczysz? W mojej ocenie sprzęt za 800zł jest wielokrotnie tańszy od sprzętu za 1800zł.
@skervesen: Bo potrzebuję nVidię do pracy (CUDA). A 2060 Super dlatego, bo jest przynajmniej o połowę lepsza od 1660Ti, a stosunkowo niedroga jak na to co oferuje. No i nie chcę zmieniać karty dobre 3-4 lata.
@FLAC: AMD w tym momencie tak zamiotło Intelem podłogę sprzedażowo, że chyba niebiescy muszą
@FLAC: Racja. Na chwilę obecną na rynku procesorów jeżeli ktokolwiek buduje setup na Intelu (poza zastosowaniami superprofesjonalnymi w których króluje Xeon) jest albo debilem, albo niedoinformowany, albo ma za dużo pieniędzy. AMD w tym momencie buduje sobie taką markę, że w niedługim czasie na pewno już nie będzie pomiędzy nimi tak ogromnej różnicy cenowej w porównywalnych jakościowo procesorach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thePiter: Napisałeś jakby koszt całości był wielokrotnie mniejszy niż na Intelu, a przynajmniej ja tam zrozumiałem, widząc RTXa od razu uznałem, że to nie ma sensu.
Jakoś istotnie się nie czepiam, może to zwyczajnie lekkie "przejęzyczenie".