Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, jakoś od grudnia zaczalem miec ataki paniki w pracy, np gdy wszyscy sie na mnie patrzyli, albo mnie sluchali. Jakos dawalem rade, myslalem ze w koncu samo przejdzie, ale w swieta wielkanocne doznalem takich lęków, ze przez 3 dni nie wstawalem z lozka, a jadlem dopiero wieczorem gdy poczulem spokoj. Zreszta nadal tak mam, ze wieczorami i w nocy jestem spokojny. Wiec powiedzialem dosc, trzeba isc do psychiatry. Od 3 miesiecy jestem na L4, mialem juz 3 wizyty u psychiatry i za kazdym razem zwieksza mi dawke SSRI Asertin 50, aktualnie przyjmuje 150mg na dobe. No i ogolnie czuje sie dobrze jak w domu siedze, a jak mam gdzies wyjsc to od razu sie poce i rece mi sie trzesa. Nadal mam ataki paniki i odczuwam lęk, glownie rano. Stresuje sie jak mam isc do sklepu, czy umyc schody na klatce, zeby nikt do mnie nie zagadywal. I teraz pytanie, czy ja za duzo wymagam od tego leku, czy musialbym w koncu zmienic Asertin na cos innego? Bylem tez na jednej wizycie u Psychologa i stwierdzila ze ponad rok czasu by potrzebowala zeby mnie wyleczyc... Przed ta wizyta i w trakcie mialem takie lęki, ze juz tam wiecej nie wrocilem... a wiem ze potrzebuje psychoterapii, ale za bardzo mnie ta rozmowa stresuje. Dodam, ze nie mam konkretnej diagnozy postawionej. Psychiatra stwierdzil tylko ze nerwica, ale mnie sie wydaje ze to nerwica lekowa, razem z fobia spoleczna i moze jeszcze agorafobia... Troche jestem przerazony.
#psychologia #psychiatria #nerwica #fobiaspoleczna #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 8
Nie uciekaj od tych stresujących sytuacji. Wbrew pozorom to one właśnie pomogą Ci wyjść z twojego problemu, wiem po sobie. Początki przełamywania się są trudne ale później przywykniesz i bedziesz sobie radził coraz lepiej. Najgorszym sposobem jest uciekanie od problemu
CiepłyRogal: @pianinka I jak sie czulas po tym leku ktory zadzialal? Miałaś w ogóle jakieś lęki? Jutro ide do niego, ostatnio mi powiedzial ze jak lek nie zadziala, to bede mial wizyte za darmo, takze warto isc, teraz pewnie mi zmieni i zobaczymy... Ale ogolnie po tym SSRI ciagle sie poce, jestem jakby w innym swiecie, problemy z pamiecia, z koncentracja, tez tak mialas?

Zaakceptował: sokytsinolop