Wpis z mikrobloga

#pc #komputery
Witam, pomóżcie Mircy z problemem komputerowym, dokładnie ze zdiagnozowaniem która część szwankuje.
Po ponad miesiącu leżenia w serwisie, dostałem wiadomość że nie wykryto wady, karta graficzna(gainward gtx 1060 6gb) zostaje odesłana, nie wiem co mam robić, sprawdzałem zasilacz, w lokalnym serwisie podłączyli go do specjalnego urządzenia, wszystko OK( zasilacz cx650m corsaira, komputer złożony trochę ponad rok temu, do tej pory działał na tym zestawie bezawaryjnie), karta wyłącza się przy większym obciążeniu(gaśnie obraz, wiatraki w karcie rozkręcają się na maksa, pomaga reset, robi się to losowo w bardziej wymagających grach/benchmarkach, udało mi się znaleźć jeden moment kiedy robi to zawsze, przy regulowani grubości postaci w Falloucie 4¯\_(ツ)_/¯). Próbowałem na nowej instalce windowsa na innym dysku, to samo.

Na czas wysyłki do serwisu kupiłem używaną kartę GTX 650, ta działa bez zarzutu(co prawda ma mniejszy pobór mocy, więc jeśli to jednak coś z zasilaczem, to może to nie występować w zestawieniu z tą karta:( )
płyta główna X470 GAMING PLUS MSI(wgrałem aktualny bios), procesor Ryzen 2600x, ram 2x8gb Goodram.
Strasznie mnie to denerwuje, za samą kartę zapłaciłem ponad 1000zł, komputer złożyłem z allegro przez ich raty 0%, jeszcze go nie spłaciłem, a już się skończyło granie, boję się że to coś z płytą główną, a że płyta jest MSI, to będę miał tak jak inni użytkownicy tej wspaniałej firmy(w tym ja też miałem z nimi przejścia z inną ich płytą, co ciekawe nie w polskim serwisie, a w UK, widać polityka dymania bez wazeliny jest u #msi międzynarodowa), po wysłaniu na gwarancje standardowa formułka: gwarancja nieważna, pogięte piny, mimo że wszystko było zabezpieczone jak należy.

A może to jednak zasilacz?

Miał ktoś podobne objawy?

Jak karta wróci zaniosę ją do lokalnego serwisu komputerowego, ale już z nimi rozmawiałem przed wysyłką karty, są niechętni do sprawdzania jak u nich nie kupowałem, a jako że są jedynym serwisem w małym miasteczku, to niestety nie mam alternatywy, bo nie znam nikogo z komputerem stacjonarnym(takie czasy).

Jak na to teraz patrzę, to jednak mogłem dołożyć i kupić złożony, to by się sklep bujał.

dzięki
RabarbarDwurolexowy - #pc #komputery 
Witam, pomóżcie Mircy z problemem komputerowym...

źródło: comment_h0tQPJRmOYWyFWlkzh5ze8zfwSyqJFL6.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach