Wpis z mikrobloga

Mirki dziwna sytuacja spotkała mojego kolege i nie za bardzo wie co zrobic. Za malolata w 2012 wziął sobie kredyt na jakies 4k zl i w polowie przestał go spłacać. Co najlepsze nigdy zaden komornik go nie scignal o te pozostalosc, malo tego mówi ze chyba nawet dostal jakis list czy cos z Mbanku u umorzeniu kredytu po chyba 2latach od daty zaciagniecia. Wczoraj chcial kupić telefon na raty i odmowili ze wzgledu na zla historie w #bik . Wykupil raport i faktycznie ten kredyt tam widnieje z datą 2012-2018. Teraz nie wie czy ma to sprobowac splacic czy faktycznie olać skoro rzekomo umorzone? Troche obsral gacie czy nagle jakis komornik sie nie znajdzie i go nie scignie z mega odsetkami. Co moze zrobić w tej sytuacji ? Czy faktycznie nie ma sie czym martwic i olać? Z BIK chyba znika po 5latach? Wolam rowniez @mBank bo chyba tu jesteście.
#kredyty #finanse #bankowosc #bank @ZespolmBanku
  • 25
@Goglez @BorekDestroyer96 Nie moja sprawa czy jest odpowiedzialny, wczoraj sie zgadalismy i mi opowiedział o tym i tak szperalem w necie, ale mnostwo roznych informacji, stad moje pytanie tutaj :) czysta ciekawosc.

Watpie zeby mial list czy cokolwiek to bylo skoro minęło 5lat :p a dwa az tak nie mam zamiaru wnikac. Glownie mnie nurtuje jak to jest, ze mozna wziac kredyt i go olac bez większych konsekwencji
@Pan_Mysz z tego co wyszperałem w necie kredyt mogl zostac przedawniony stad taka sytuacja. Zresztą serio przez 6lat zaden komornik by sie nie upomnial ? Watpie

@winda_orbitalna gdzie napisalem, ze sie zastanawiam czemu jest w biku? Po co sie w ogole wypowiadasz jak ani czytac nie potrafisz ani nie masz podstawowej wiedzy.
@ZespolmBanku jak to jest z tymi przedawnieniami kredytow?
Znając jego podejscie do tematu to będzie dalej czekal niz sam sie
@Insane_Mike: juz schodzisz do przepisów szegółowych, zasadniczo jest to 6 lat: https://financer.com/pl/finanse-osobiste/przedawnienie-kredytu/
Wracając do tematu - wierzysz, że koleś spłacić połowę rat a jedyne co bank zrobił, to przysłał pismo z umorzeniem? Zero monitów, wezwań, itp? Jakby tak było, to by nie był w BIKU. Kumpel wziął kredyt, nie spłacał, nie odbierał poczty, a pismo w którym bank go poinformował, że jego dług należy juz do innego podmiotu potraktował jako umorzenie.
@winda_orbitalna to jakim cudem nikt sie nie zglosil jeszcze do niego, kiedy to za inne dlugi go juz komornicy poscigali w tym czasie ?
Ja nie mówię ze to jedyne co bank zrobil, moze byly monity itp.
Atakujesz mnie kiedy ja tylko chce zaspokoic swoją ciekawosc :p
@Insane_Mike: to nic dziwnego. Dług mógł trafić w pule obracaną bez końca między podmiotami, które długi skupują i nikogo nie interesowało, by go spłacił. Mógł trafić do komornika, który ma lepsze rzeczy na głowie, niż ściganie za 2k. Tysiąc się rzeczy mogło wydarzyć, ale jedna się z pewnością nie wydarzyła: mbank nie umorzył mu kredytu :D