Wpis z mikrobloga

Chalkidiki - samochodem.

Co powinienem wiedzieć, na co powinienem zwrócić uwagę. Chodzi glownie o trase bo region mi znany.
Czy jakies obostrzenia dla diesli w Grecji? (z tego co sprawdzalem tylko Ateny)

I nie, nie polecę samolotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak wiem - zielona karta na FYROM i Serbie

Wyjazd przed sezonem w przyszlym roku.

#podrozujzwykopem #kiciochpyta #turystyka #pytanie #motoryzacja #grecja
  • 15
@Nie_umre_za_ciebie: Nie - bo reszta pasazerow nie ma paszportow i srednio ma jak wyrobic. Dlatego omijamy Kosowo i jedziemy wstepnie SK > HU > SRB > MK > GR

Awaryjnie wole wyrobic - tym bardziej ze przy mojej polisie jest bezplatna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sailor_73: Latanie jest spoko ale poki mam hajsy i mozliwosci wole swoim dwudekadowym VAGiem ktory w trasie i tak pali malo
@slozubn: A i niech was nie szokują Macedońskie "autostrady" z jednym pasem, ograniczeniami do 80 km/h i bramkami co 15km. Tam tak po prostu jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wstępnie trasę planujemy na 2dni bo jesteśmy spod Gdańska więc jakieś 5h jeszcze przez Polskę trzeba przejechać.


@slozubn: Jeżeli szukacie fajnego miasta na przystanek polecam Nowy Sad/Belgrad :)
@slozubn: nie jedź przez Horgos. Lepiej przekroczyć granicę z Serbią przez Backi vinogrady (w dzień) ewentualnie Subotica. Choć tydzien temu kiedy przekraczaliśmy o 2 w nocy SRB-HUN w Suboticy to od naszej strony pusto ale w drugą był gigantyczny korek. Za diabła nie wiem czemu.