Wpis z mikrobloga

@KupaNaStole a to mi przypomniało rozmowę z buła już koleżanka z pracy.
Żaliła mi sie, że mąż zarzuca jej marnowanie czasu na głupoty i stanie w miejscu. Chyba liczyła, że oburze się razem z nią jaki z niego drań.
Zapytałam czy nie ma racji co już wywaliło jej lekki system error. Oczywiście przeszła w defensywę, zarzucając mi, że pewnie sama nie jestem lepsza.
No i nie jestem XD wprost jej przyznałam,
  • Odpowiedz
@Kraker245: Możesz po prostu zobaczyć jakie kierunki i na jakich uczelniach są oblegane. Podobnie jest z mężczyznami zresztą, tutaj jednak jest o tyle dobrze, że częściej wybierają kierunki inżynierskie.
Poza tym o tym, że ścieżki kariery obierane przez kobiety nie są tak genialne jak tłumaczy to pani z wpisu, możesz się stuprocentowo przekonać po prostu widząc jaka jest różnica płac pomiędzy płciami.
  • Odpowiedz
@Kraker245: Na przykład wiecznie oblegane socjologie, europeistyki, kierunki nauczycielskie. Tam wszędzie przeważają kobiety.
W dodatku możesz sobie zobaczyć ile osób wybiera uczelnie, o których nigdy nie słyszałeś, to jest moim zdaniem właśnie dowód na przedłużanie dzieciństwa. Idą na studia pomimo, że do lepszych uczelni się nie dostali. To nie jest zarzut jedynie do kobiet.
A to, że ścieżki kariery kobiet nie są tak wspaniałe jak mówi o nich pani z
  • Odpowiedz
@KupaNaStole:
Feministki: kobiety studiują więcej od mężczyzn
Też feministki: dajcie dodatkowe punkty przy rekrutacji za bycie kobietą, żeby kobiety mogły się kształcić tak jak mężczyźni
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz