Wpis z mikrobloga

Hej, orientujecie się, ile może zarobić regular full stack developer w .NET we Wrocławiu?
Wiem, że "to zależy", ale o co mi chodzi:
Podczas rozmowy z HR powiedziałem, że chcę zarabiać 8k netto na UOP, to usłyszałem "a, to pan na stanowisko seniorskie?".
Serio taka stawka to dla seniora?
To ile mogę liczyć jako mid?

#programista15k #pracait #wroclaw
  • 10
@Scaab: też mi się tak wydawało z tymi stawkami, ale po rozmowie z babką z HR to już zwątpiłem.
I nie wiem, czy to standardowe stawki czy u nich to wyjątek.
@travis: dla pracodawcy to jest ok 14k brutto. Pytanie czy we wroclawiu na b2b kazdy zwykly regular ma od reki ok 15k NETTO (porównywalny koszt dla pracodawcy a nawet i moglby sobie pozwolic na jeszcze wiecej bo odpadaja urlopy, l4, prawo pracy, ubezpieczenia itp). Przerzucilem na b2b bo to podobno popularny sposob zatrudnienia w it.

W nokii po kilku latach ktos tam zarabial 7-8k BRUTTO na UoP. Kolo rynku jakas firma
@solutio: nie wiem, dlatego pytam. Już nawet nie chodzi o to, czy każdy regular tyle dostanie, ale myślałem, że widełki dla mida obejmują te 8k. Druga sprawa, to bliżej mi to seniora niż do juniora, więc taka stawka wydawała mi się czymś normalnym dla regulara.

Co to nokii, to widzę pojedyncze ogłoszenia o poszukiwaniu seniora na 7k, więc takie przypadki pomińmy.