Wpis z mikrobloga

można prosić o opinię?

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 (192 Bit) 2xDVI-D, HDMI, DP, BOX (GV-N1060WF2OC-6GD)

Procesor Intel Core i5-8600K, 3.6GHz, 9MB, BOX (BX80684I58600K)

Płyta główna MSI B360M PRO-VDH

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB,2400MHz, CL14 (CMK32GX4M2A2400C14)

Dysk SSD ADATA SU800 512GB SATA3 (ASU800SS-512GT-C)

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

#sprzetkomputerowy #konfiguracja #pc #komputery #pytanie
  • 15
@nilfheimsan:
Karta: gtx1060 już jest nieopłacalny, jeżeli chcesz zostać przy nvidii i takim budżecie to 1660ti
Procesor: i5-9600K jest nowszy, lepszy i ciutke tańszy
Płyta: szukałbym pod z370, szkoda nowego kompa stawiać na b360
Ram: Nie wiem czy znalazłem tą samą ofertę ale te ramy są za 775pln, za tą cenę możesz mieć szybsze kości 3000mhz (chyba że zostaniesz na b360 bo wtedy i tak masz wąskie gardło na płycie i
@nilfheimsan: no w sumie tutaj się uciąć dużo nie da, w sumie za 100pln więcej masz rtx2060, możesz wziąć ram hyperx fury 3200mhz które są tańsze (729pln) i dołożyć do rtx'a, wyjdzie 6100 z groszami, pytanie czy wykorzystasz procka bo to jest dzik jeżeli chodzi o wydajność xd ja sam mam 8700K bo składałem kompa do montażu filmów i mam zapas mocy cały czas xd
@barwnike: ok, czyli taki układ jest ok? ja chce moc przede wszystkim moc puscic symulacje żeby się jak najszybciej robily, niestety chyba to jest proces który nie może być dzielony na rdzenie, wiec jednocześnie zależy mi żeby pojedynczy rdzen był jak najszybszy - może pod tym względem lepiej i5?
@nilfheimsan: możesz w wolnej chwili ogarnąć sobie benchmarki, może robili je też na programach na których pracujesz, wszystkie benche zazwyczaj są podzielone na jedno i wielowątkowość, i pamiętaj też że biorąc procka z K dopłacasz za odblokowany mnożnik, jak nie masz w planach podkręcać nic to nie wiem czy jest sens dopłacać
@nilfheimsan: Obecnie w takim budżecie to miałbyś jakąś alternatywę na Ryzenie 3700X, ale z drugiej strony doczytałem, że Ty chcesz puszczać symulacje (jeśli np. sam to kodujesz jednowątkowo), więc najistotniejszy będzie wydajny pojedynczy rdzeń. Intel w tym przypadku będzie spoko, ale nie musisz ładować tak dużo kasy w procesor. Wystarczy solidna i5 z wysokim taktowaniem, więc teoretycznie najlepszy wynik uzyskasz po prostu na podkręconym Intelu, takie moje zdanie, Intel do gier