Wpis z mikrobloga

#zaglebielubin #ekstraklasa

Serafin Szota w Wiśle Kraków, transfer który trochę dla mnie podsumowuje to okienko - dramat. Nie wiem co jest gorsze, to że oddajemy młodych zawodników do klubów na podobnym poziomie za jakieś grosze, żeby ich promowali i sprzedawali za większe pieniądze czy to że oni po prostu nie chcą u nas grać. W tym okienku odeszło trzech młodych piłkarzy, którzy woleli podjąć rywalizację w innym klubie niż w Zagłębie - Szota, Nowak w Płocku i Piątkowski w Rakowie. Ten ostatni w tym momencie jest 4-5 środkowym obrońcą beniaminka, a i tak wolał odejść. Nowak mógł pełnić podobną rolę w Lubinie jak w Płocku (wchodzący rezerwowy). Żaden z tych klubów nie jest znacząco silniejszy/słabszy niż Zagłębie. Nie wiem o co tu chodzi.

Nic nie słychać o uzupełnieniach składu. W tym momencie ciężko wierzyć że zespół, który zajął 6 miejsce w poprzednim sezonie i znacząco się już osłabił może walczyć o cokolwiek. Może już trzeba zmienić podejście? Spieniężyć tych przy których to ostatni dzwonek żeby zarobić (Figo, Czerwiński), uzupełnić kadrę tanimi Hiszpanami, Jugolami oraz wychowankami i po prostu się utrzymać, zacząć budować od nowa? Wiem że brzmię jak defetysta ale perspektywa średniego/marnego sezonu po którym kluczowi gracze kończą kontrakty i odchodzą za darmo jest jeszcze gorsza.
  • 6
@kierunkowskaz: ostatecznie skład:

Forenc (Hładun) - Kopacz (Tosik), Guldan (Dąbrowski), Oko (Jończy), Balic (Bogacz) - Poręba (Soszyński), Slisz (Mucha) - Bohar (Mazek), X (Szysz), Zivec (Pakulski) - Sirk (Tuszyński).

po uzupełnieniu pustych miejsc powinien wystarczyć na szarpane utrzymanie (chociaż rezerwowi trochę śmieszni).
@stuparevic: no właśnie trochę ciężko mi w to uwierzyć. Może faktycznie rywalizacja w Lubinie jest trochę mocniejsza niż w Wiśle (bo na środku Guldan, Dąbrowski, Oko to chyba trochę mocniejszy zestaw niż Janicki, Wasilewski, Klemenz), ale sezon jest długi, są kartki i kontuzje. W końcu do Wisły też raczej nie idzie prosto do pierwszego składu tylko raczej walczyć o pozycję. Ostatnio ujawnia się ten trend że młodzi zawodnicy uciekają z klubu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kierunkowskaz: no właśnie dziwi mnie to, tym bardziej że od kilku lat mówi się że akademia Zagłębia Lubin to TOP5 w Polsce. No nic, dzięki za odpowiedź i mam nadzieje, że Miedziowi się ogarną ze swoją polityką bo potencjał jest.