Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady, kupiłem kiedyś licznik sigma 14.16 STS CAD. Nigdy nie używałem czujnika kadencji, bo moje pedały nie miały wejścia na magnes i w sumie olałem to, bo w Mtb nie było mi to potrzebne. Teraz kupiłem sobie Tribanka, zamontowałem tam ten licznik i mam problem. Wymieniłem wszystkie baterię w zestawie po czym zamontowałem na rowerze. Wszystko działa oprócz CAD. Jak magnes mija czujnik to słychać takie ciche klikanie, ale na ekranie nic się nie dzieje. Czy czujnik trzeba jakoś aktywować? Ma jakąś kropkę, ale raczej się jej nie wciska, to chyba dioda, która defacto nawet nie świeci. Czujnik walnięty mimo że nigdy go nie używałem i leżał w szufladzie czy pominąłem jakiś krok?

#rower #szosa #sigma
  • 9
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Tak jak wyżej, mogę Ci przesłać foto instrukcji jeśli chcesz bo mam ten licznik.
Trochę zlamiłeś, mogłeś przyczepić od początku zwykły magnesik neodymowy do geja i cieszyć się licznikiem kadencji.
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Pierwsze kilka wykryć magnesu czujnik sygnalizuje diodą, późnej już tylko klika. W swoim liczniku przytrzymuję chyba prawy dolny przycisk, żeby zresetować synchronizację czujników. Potem kilka ruchów korbą i kołem i wszystko gra.
  • Odpowiedz
@Wierzbek: A dobrze masz ustawiony czujnik? chodzi mi o odległość magnesu od czujnika i od samego licznika. U mnie w 16.16 było w instrukcji napisane, że jak montuję czujnik kadencji to czujnik prędkości i kadencji musi być z lewej strony roweru, a sam licznik na lewej połowie kierownicy, albo na mostku
  • Odpowiedz
@krabozwierz: mam na tej samej stronie wszystkie czujniki. Rozmiar ramy pozwala na odległość między łucznikiem a czujnikiem na 91cm, nie wiem czy to nie za dużo o 1cm, ale bliżej nie mogę xD
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Ostatnio kupilem używany czujnik kadencji do drugiego roweru i nie dzialal. Było słychać, że klika, ale dioda się nie zapalała. Wymieniłem baterie i w nim i w liczniku i nie pomogło. Jak widać mogą się te czujniki psuć.
  • Odpowiedz
@krabat: szkoda że nigdy go nie użyłem i leżał w szufladzie xD najwyżej kupie kiedyś używany czujnik, a póki co muszę się skupić na innych parametrach moich treningów :P
  • Odpowiedz