Wpis z mikrobloga

Kupiłem bilet na to słynne Bali xD. Jakieś protipy co zwiedzić, czego doświadczyć, na co uważać, czego unikać?

+Parę pytań konkretnych:

- Jaka forma transportu na samej wyspie jest najlepsza?
- Czy są atrakcje typu surfing/nurkowanie/skydiving?
- Czy ludzie/tubylcy/służby lecą w #!$%@??
- Gdzie wymienić hajs na te ich rupie?
- Czy się zaszczepić/ubezpieczyć?
- Myślałem o tym słynnym plemiennym tatuażu tribalu ale nie chcę żeby mnie żółtaczką albo innym hivem zarazili xD robił ktoś kiedyś tatuaż u wioskowych tatuatorów?

#bali #feuernabali #indonezja #podroze
  • 11
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: -najlepiej wynająć skuter, przy miesięcznym najmie 125 zapłacisz poniżej 200zł
-surfowałem w Canggu, miejscówka dobra i wypożyczenie sprzętu na 2h to koszt 13zł, na nurki polecam Penida Island
-jak wszędzie trzeba uważać, jeśli będziesz chciał poruszać się skuterem to licz się z tym, że przy kontroli będziesz musiał dać w łapę
-najlepiej wypłacać w bankomacie
-to już zależy od ciebie, ale raczej bez wzw a+b, dur brzuszny itp. bym się
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: pierwszym razem chcieli aż 500k, ale zszedłem na 80k, od lokalnych się dowiedziałem, że 100k załatwia sprawę, zazwyczaj stoją na wylotówkach, choć w samym Denspasarze na jednokierunkowej też ich spotkałem
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki:
- Najlepiej skuter, potem prywatny kierowca (koszt za dzień około 50$ w są już wszystkie opłaty), dobrze działa ich lokalny uber
- Bali to raj dla tego typu atrakcji
- Na lotnisku się nie opłaca, lepiej w centrum miasta jakiegoś
- Ubezpieczyć się warto, jest to kropla w porównianu do ceny wycieczki. Co do szczepień to poza podstawowymi szczepieniami, które miałem wykonane nie robiłem nic dodatkowego
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: Najlepsza forma transportu to skuter i żaden prywatny kierowca. Fajny skuter 125 będzie kosztował 10zł dziennie.
Są, na Airbnb za grosze możesz wziąć lekcje surfowania w Seminiaku(ale tylko surfowania bo to miasto to Władysławowo dla Australijczyków)
Ludzie są serdeczni i nie będą cie oszukiwać, chyba że w miejscach turystycznych.
Hajs wymieniasz w kantorach, najlepiej z EURo albo USD, możesz również płacić Revolutem bez prowizji
Komplet szczepień około 800zł
Możesz targować
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki:
- tak jak powyżej Mircy wspomnieli, skuter nie ma sobie równych. Co do kontroli, to zauważyłem, że ludzie bardzo straszą. W ciągu 10 dni jazdy skuterem po Bali, ani razu nie mieliśmy kontroli, a zdarzyło się mijać panów bagietmajstrów. Inna sprawa, że pasuje mieć międzynarodowe prawo jazdy - koszt wyrobienia ok. 30 zł. Ciekawa sprawa, bo przy wyrabianiu wybierasz czy wg konwencji genewskiej, czy wiedeńskiej - Indonezja nie uznaje żadnej
  • Odpowiedz