Wpis z mikrobloga

#osemki #stomatologia #dentysta #zeby
Mam popsutą ósemkę. Ząb się psuje od dziąsła, internet podpowiada ubytek przyszyjkowy. Ząb jest cały wyrżnięty, więc trochę szkoda, no ale chyba trzeba. Najgorsze, że czytam, że bolący ząb,a mnie lekko pobolewa od czasu do czasu, więc jest stan zapalny co może spowodować, że sam zabieg może boleć. Trochę się cykam( ͡° ʖ̯ ͡°) Najgorsze, że zauważyłem w lustrze pewne ciemne miejsce w tym zębie już w 2017(!) roku i poszedłem do stomatologa, a ta nic tam nie zobaczyła, albo nie chciała zobaczyć, a jak dopytałem to powiedziała, że to pewnie kamień. Nigdy nie leczcie na NFZ. Ktoś usuwał bolące ósemki?
  • 7
@Libel: to już lepiej wyślij całe, bo to straszna jakość :D nie, zapalenia miazgi nie można rozpoznać na zdjęciu. Natomiast można rozpoznać zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, ale ich obecność świadczy już o martwej miazdze.
@Libel: żadnych zmian OKW nie widzę, ale do dokładnej oceny potrzebne by było zdjęcie celowane na to miejsce. Wygląda, że tu by była wymagana kanałówka, dlatego do usunięcia. Reszta zębów wygląda w porządku, ale ta jedna ósemka to do usunięcia, nie wyjdzie prosto. Ile masz lat?
@SkrytyZolw: To mnie trochę uspokoiłaś. Wiek już nie taki młody, 29 w tym roku. Przed zrobieniem zdjęcia stomatolog zasugerowała, że zęby są nadmiernie stłoczone i starte.