Wpis z mikrobloga

#skutery #125cc #piaggio #motocykle #motocykle125
Hej Mireczki
Przymierzam się do zakupu motocykla(skuter) do miasta #wroclaw dojazdy do pracy głównie. Jestem dosyć wysoki ponad 180, myślałem o czymś większym spodobał mi się skuter Piaggio X9 - coś takiego https://www.olx.pl/oferta/piaggio-x9-125-cm-jak-nowy-CID5-IDzCiak.html#1c838e1e56 .
Co myślicie czy to się nadaje w ogóle do miasta i jak z eksploatacją ?
Czy może lepiej coś innego kupić - raczej nastawiam się na coś markowego, nie chinczyk. Dodam, że planuje postawić go pod blokiem w pokrowcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 30
  • Odpowiedz
@marianteam też Wrocław. No pomysł może jakis alarm :) ja pod blokiem trzymam 1 dzień w tygodniu max, reszta pod domem. Bardziej brałbym się otarcia/pezewrocenia jak kradzieży. W sumie jest na to sposób... Nie picuj moto za bardzo żeby nie kusilo, niech udaje "padło" xd
  • Odpowiedz
@marianteam: Przesiadłem się z moto na skuter w tym roku, bo głównie tłukłem jazdę po mieście i użytkowo skuter bije motocykl na głowę. Nie polecę jakiegoś konretnego modelu, ale ze swoich obserwacji polecam aby rozpędzał się do 90+ km/h, miał jakieś w miarę duże schowki/kufer i haczyk do zaczepienia jakichś drobiazgów.
  • Odpowiedz
@knoor: No właśnie dlatego chce 125, w sumie zaczęło się od tego, że postanowiłem się powlec elektrykiem z wypożyczalni :) Mocy mało i wszyscy wyprzedzają taką motorynkę. Myślę, że pojemność 125 rozwiąże ten problem ;)
  • Odpowiedz
@marianteam: Zwróć tylko uwagę na moc przy wyborze, silników 125 jest całkiem sporo i mogą mieć od 7 do 15km. Jeździłem parę miesięcy takim chinolem 8km i do 50 km/h rozpędzał się żwawo, potem już szło gorzej. Teraz mam takiego 13km i słabnie dopiero przy ok. 80km/h, ale przy typowo miejskiej jeździe to na luzie wystarczy.
  • Odpowiedz
@marianteam: Hmm, no ja akurat preferuję takie które mają płaską podłogę, bo można jeszcze tam coś rzucić ale już kwestia gustu. Sprawdź tylko, czy nie jakiś powypadkowy paździerz (bo pełno tego u nas).
  • Odpowiedz