Wpis z mikrobloga

Po co jest MES (Metoda Elementów Skończonych) i gdzie w ogóle się tego używa?

Wyłamując się poza zapowiadany odcinek z tutorialem modelowania części uchwytu, postanowiłem wykonać specjalne nagranie, jako próba odpowiedzi i wyrażenia własnego zdania na postawione pytania Widza. Z mojego punktu widzenia postawione pytania są tematami trudnymi szczególnie dla osób, które dopiero odkrywają tajemnice Metody Elementów Skończonych oraz jej zastosowania.

Z tego powodu nagranie zostało wykonane z zaczerpnięciem wielu skrótów myślowych, uproszczonego podejścia wraz z podaniem najprostszych przykładów stanowiących dopiero kroplę w oceanie możliwości i sposobów wykorzystania MES tak, aby nagranie mogło być zjadliwe również przez osoby w ogóle nie mające pojęcia o branży inżynierskiej.

Swoje zdanie w gruncie rzeczy opieram na własnym doświadczeniu oraz obserwacji tego, z czym do tej pory miałem kontakt.
Serdecznie zapraszam do podzielenia się własną opinią osób będących w temacie, mając jednocześnie nadzieję, że niniejsze nagranie będzie jakąś bazą do wejścia w omawiany temat dla początkujących osób.


Zapraszam: [[#51] Gdzie wykorzystuje się MES i po co jest MES? Odpowiedź na komentarz Widza w prostych słowach.](https://youtu.be/MKbRoz_cOs4)

Wszelkie materiały wykorzystane w nagraniu, w tym zrzut miniatury filmu, pochodzą ze strony autoryzowanego dostawcy oprogramowania do projektowania i symulowania, firmy SOLIDEXPERT

Zapraszam serdecznie do komentowania, śledzenia i subskrybowania kanału, jeżeli chociaż troszkę interesuje Was tematyka projektowania, konstruowania, modelowania 3D, czy samej inżynierii w prostych przykładach.
Zachęcam również do śledzenia tagu kanału: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #pytanie #kiciochpyta #inzynieria #mechanika #studbaza #projektowanie #solidworks
InzynierProgramista - Po co jest MES (Metoda Elementów Skończonych) i gdzie w ogóle s...

źródło: comment_arckFPwiVx5U997E3aR9oNpKYCgb3maa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz