Wpis z mikrobloga

10tys za metr

wstydzą się czy co qwa?


@magicznyKrzysztof: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak serio, jak klient zobaczy na stronie 10k/m to nie zadzwoni/ napisze/ przyjdzie. A klienta można urobić jeżeli tylko jest, więc jeżeli zadzwoni, nie ma konkretnego budżetu na mieszkanie to już pierwszy krok jest zrobiony za sprzedawcę. Klient, który przychodzi sam, to najlepszy klient
@magicznyKrzysztof: dzięki za info, cena mnie nie dziwi kompletnie
@Soothsayer: @Nie_znany:

10k za metr w tym miejscu ? Kiedyś bym się smiał dziś wiem, że za te 10k za metr nie dostanę fajnego mieszkania. Mowa tu pewnie o max 2 piętrze, z widokiem na nic plus ekspozycja okien na północ, ewentualnie wschód...

Ceny w Trójmieście #!$%@?ło i rynek wtórny i rynek pierwotny (deweloperski).
Ale dzielncie jak Przymorze i Zaspa
@Soothsayer: to że ceny są #!$%@? nie skutkuje, że ludzie nie kupują.

Tak naprawdę jak widzimy jakąkolwiek inwestycję przejeżdzając samochodem to co najmniej połowa mieszkań jest już sprzedana. Dużo jest sprzedanych zanim łopata zostanie wbita.
Dużo ludzi kupuje na inwestycje / wynajem. To na zaspie jest idealne i dla studentów i dla ludzi pracujących.
Wątpie, zeby rodzinę 3-4 osobową było stać wziąć kredyt sobie na milion złotych aby kupić mieszkanie dla
@Terki:czyli problemem jest tutaj cześć ludzi, która się dorobiła i może masowo kupować mieszkania pod inwestycję przez co dla zwykłych ludzi ceny są zbyt wywindowane i zmuszani są do wynajmy tych mieszkań kupionych pod inwestycję?
@Terki: czyli:
a) ludzie mają więcej pieniędzy żeby kupić mieszkanie
b) developerzy to wiedzą więc podnoszą ceny mieszkań
c) ludzie mają jednak wystarczająco pieniędzy i kupują po wyższych cenach

no co, wolny rynek, prawo popytu i podaży, czysta ekonomia dla początkujących
@Soothsayer: @seeksoul:

Hmm. Bardzo dużo czynników do tego uważam nastąpiło. Ekseprtem nie jestem, więc się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwsze co. To oczywiscie zarobki. Gdańsk króluje jeśli o średnie zarobki jak i ponad te jeśli chodzi o pólnocną Polskę.
Mapka pokazuje dobitnie to jest z 2016r. ale w 2018r. różnice były jeszcze większe. Ogromny rozrzut jest między Gdańskiem a miejscowościami położynmi raptem kilkadziesiąt km od
T.....i - @Soothsayer: @seeksoul: 

Hmm. Bardzo dużo czynników do tego uważam nastą...

źródło: comment_Xv4YBs2PqkXk6ctDdGsFeEPHqnl8mtC6.jpg

Pobierz