Wpis z mikrobloga

Siema, jutro mam podpsiać umowę najmu mieszkania na czas określony. Interesuje mnie jak będę mógł taką umowę wypowiedzieć (w końcu różne rzeczy mogą się zdarzyć przez okres umowy)? Trochę czytałem i wywnioskowałem tyle - mogę wypowiedzieć taką umowę z miesięcznym wyprzedzeniem, ale wynajmujący może starać się o czynsz z pozostałych miesięcy (np. mam umowę na 10 miesięcy, w 6 mówię, że się zwijam, opłacam jeszcze 7 miesiąc. Wynajmujący może strać się o to żebym zapłacił mu jeszcze pozostałe 3 miesiące). Czy dobrze to zrozumiałem? Jeżeli nie to mnie poprawcie.

Dodatkowo, jeżeli dobrze to zrozumiałem, a nie chciałbym płacić za miesiące w których nie będę już mieszkał, czy w umowie musi się znaleźć sposób wypowiedzenia? Np. pojawi się zapis, że mogę wypowiedzieć umowę ale muszę znaleźć kolejnego najemce czy coś w tym stylu.
#najem #wynajem #mieszkanie #mieszkania
  • 3
@Anteras: nie podpisuj tak ch... złej umowy. Wiedz, że mu też zależy na tym by komuś nająć i jak coś jest nie tak to wnioskuj o zmianę jej. Wątpię by był to burzliwy oszust naciagacz, ale lepiej się zabezpieczyc przed takimi ( ͡° ͜ʖ ͡°) z fartem miras