Wpis z mikrobloga

Czy warto to oceń sam. Jeśli policzysz, to nawet jeśli miałbyś wyciągnąć to po roku i zabiorą Ci wszystkie dodatki (a możesz tak zrobić), to lokaty takiej nie znajdziesz. Pracodawca Ci tego nie powie, bo dla niego to koszt.
Pracodawca Ci tego nie powie, bo dla niego to koszt.


@bielik87: Raczej bo sk*** wpisali do ustawy zakaz informowania, w tym o rezygnacji z PKK strasząc karami za "nakłanianie" lub "brak zawarcia umowy PPK" w wysokosci 1,5% funduszu wynagrodzeń, za poprzedni rok kapitałowy.
N@mapache: Zgadzam się jeśli chodzi o inflacje, nie zgadzam się, jeśli chodzi o dodatki.
Otóż zabierają Ci to co dołożyło państwo - prawda. Jednak z tego co dał pracodawca 30% idzie na ZUS, a resztę dostajesz (oczywiście jeśli te pieniądze wypracowały zysk to od tego zysku płacisz 19% podatku).
nakłanianie to co innego niż informacja, @bielik87 mial na mysli że pracodawca nie powie o zalecie PPK, więc nie rozumiem do czego sie przypierdzielasz


@Akke: Tak sytuacja w której pracodawca objęty ustawą musi zawrzeć umowę i nie może mówić o możliwości rezygnacji by nie dowalili kary tytułem "nakłaniania" po donosie to normalna sytuacja xD Nic do czego nie można się przypierdzielić, skąd. (,)
@grubson234567: pokaż mi proszę zapis który mówi o tym, że pracodawca nie może mówić o możliwości rezygnacji?

oczywiście że może, jak najbardziej
nie może za to nakłaniać, a to są dwie różne rzeczy

I powtórze jeszcze raz, @bielik87 powiedział o tym, że pracodawca nie wspomni o tym że PPK się opłaca nawet jeśli za rok miałbyś wyciągnąć pieniądzę, bo i tak zysk jest większy niz na jakiejkolwiek lokacie, po to żeby
pokaż mi proszę zapis który mówi o tym, że pracodawca nie może mówić o możliwości rezygnacji?


@Akke: Proszę uprzejmie: https://www.gazetaprawna.pl/ppk/artykuly/1406159,ppk-jak-pracodawca-ma-wdrozyc-pracownicze-plany-kapitalowe.html

Przedsiębiorca, który nie dopełnia obowiązku zawarcia umowy o zarządzanie PPK lub nakłania osobę zatrudnioną lub uczestnika PPK do rezygnacji z oszczędzania w PPK, może ryzykować karę 1,5 proc. funduszu wynagrodzeń w poprzednim roku obrotowym. Nazywanie prowadzonej działalności lub reklamowanie jej przy użyciu pojęcia „pracowniczy plan kapitałowy” lub skrótu „PPK” mimo że
@grubson234567: Nie do końca rozumiem, gdzie w informowaniu o możliwości wcześniejszej wypłaty środków (a mówi o tym sam rząd, czyli jest to informacja ogólnie dostępna) widzisz nakłanianie.

Tak jak pisałem wcześniej, dla pracodawcy to jest koszt. Jeśli przyjdzie i powie pracownikom nie bierzcie w tym udziału hurr durr OFE i złodzieje z rządu to ukradną, to się z Tobą zgodzę. Wtedy mówimy o nakłanianiu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy warto to oceń sam. Jeśli policzysz, to nawet jeśli miałbyś wyciągnąć to po roku i zabiorą Ci wszystkie dodatki (a możesz tak zrobić), to lokaty takiej nie znajdziesz. Pracodawca Ci tego nie powie, bo dla niego to koszt.

@bielik87: Masz jakiś przykład wyliczony na taką sytuację? Chciałbym zobaczyć na przykładzie, jak to dokładnie wygląda.

Nie pamiętam dokładnie, czy trzeba płacić podatek tylko od składki pracodawcy czy też od tych "państwowych