Wpis z mikrobloga

Kurcze, jakiś czas temu doleczyłem próchnicę i mam wypełnienia kompozytowe (dosyć gruntowne). Wszystko niby okej, ale po kilku miesiącach zauważyłem, że mniej więcej w połowie wysokości zęba powstała biała regularna obramówka - myślę, że na granicy zęba z wypełnieniem (po zabiegu tego nie było i sam nie mogłem ogarnąć gdzie się zaczyna wypełnienie). Jest to normalny proces i może być to zwykłe przebarwienie, które ma tylko wpływ na aspekt wizualny, czy może już jakiś zaczątek próchnicy wtórnej i czegoś poważniejszego? Wiem, że z takim pytaniem najlepiej iść do dentysty, ale wizytę mam umówioną na odległy termin w innej sprawie, więc musiałbym ew. domówić kolejną.

Ale tyle czasu i pieniędzy poświęciłem w ostatnim czasie na taką gruntowną naprawę, że wolałbym, by już naprawdę wszystko było okej, a jako, że jestem przewrażliwiony ciągle coś niepokojącego dostrzegam w tym co już zrobione :/ Z drugiej strony jest to dosyć widoczne, a na ostatnim przeglądzie kilkanaście dni temu nie wzbudziło to żadnych podejrzeń, a okiem przeoczyć trudno (bo nie przyszło mi do głowy o to zapytać wówczas), więc może niepotrzebnie się stresuje.
#stomatologia #dentysta
  • 3
taka obwódka znaczy o mikroprzecieku i początkach próchnicy wtórnej, po prostu nie zawsze wyjdzie super szczelnie. Odezwij się do swojego lekarza można to łatwo poprawić zwłaszcza w początkowych etapach ;)