Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam. Jak naprawdę powinno się szczotkować/płukać/nitkować żeby. Bo niby takie proste ale ostatnio zacząłem grzebać w necie i mam wątpliwości. ile razy szczotkować, kiedy płukać usta płynem, czy zaraz po szczotkowaniu, czy to nie wypłucze jakichś składników po paście. Czy egl powinno się płukać usta po szczotkowaniu bo też gdzieś czytałem że nie, tylko wypluć. Kiedy nitkować, przędz szczotkowaniem czy po. No to pytam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Generalnie używam szczoteczki sonicznej od ocelan.
#stomatologia
  • 11
@KattaK Szkoda też czasu na wybielające pasty, potrafią niszczyć przyczep dziąsłowy, powodują nadwrażliwość a ich efekt jest słaby. Odwiedzaj dentystę celem higieny i efekt będzie na pewno lepszy.
Tak jak pisze @SkrytyZolw plus:
Mycie dwa razy dziennie traktuj raczej jako niezbędne minimum, trzy razy, jeśli czujesz potrzebę, jesz słodkie lub klejące rzeczy nie zaszkodzi na pewno.
Nitkę trzeba umieć używać, zapytaj dentystę o instruktaż jeśli nie czujesz się pewnie.
Płukanki bez alko,
@Matiw91: o pastach wybielających już słyszałem podobne opinię. Się teraz zacząłem poważniej interesować jakieś 8 miesięcy temu po tym jak przeszedłem dotkliwą sesje u dentysty. No cóż, lepiej późno nic wcale :D
A pytanie co do past, teraz zacząłem używać sensodyne repair & protect z novaminą, wcześniej używałem elmexa sensitive (Mam nadwrażliwość)
Jakies pasty do polecenia? :D