Wpis z mikrobloga

Zaczynam myśleć że Szymonowi z Wojny Ideii ktoś płaci za tę propagandę. Trudno uwierzyć żeby był aż tak głupi żeby tak opisywać świat.
Wiadomo przecież że "prosta ekonomia" jest finansowana przez kapitalistów żeby propagowała rozwiązania dobre dla nich a nie dla pracowników. Wiadomo że kapitaliści zrzucają się żeby jeden z nich (Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute) udawał że rozwiązania dobre dla kapitalistów są niby dobre dla biednych. Mamy Korwin Mikke który jako kapitalista propaguje kapitalizm (ściemniając że kaitaliści wcale nie chcą kapitalizmu - to jest człowiek sprzeczność). Też kiedyś wrzucał filmy na yutube, ale on to raczej indywidualnie i zdadtków tych którzy dali się mu nabrać. Podobne przykłady można mnożyć.
Znając historię możemy być pewni że i dziś działa kontrolowana przez służby opozycja oraz punkty propagandowe.
#antykapitalizm #wojnaidei #prostaekonomia #youtube

Szymonek z Wojna Idei

  • jest pożytecznym idotą kapitalistów 66.7% (28)
  • jest finansowany przez kapitalistów 4.8% (2)
  • jest finansowany przez kapitalistów poprzez służby 2.4% (1)
  • lubi klasizm bo jest z nielicznej klasy średniej 26.2% (11)

Oddanych głosów: 42

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_Cauliflower: Nie zdziwię się jak za parę lat zobaczymy go w konfederacji, jak już będzie u szczytu popularności youtuba.

A tak sobie myślę że jemu przede wszystkim podoba się klasizm. Taka jest treść jego filmików. A powodem czemu mu się to podoba jest to że właśnie on sam jest klasą średnią. Jego absolutnie obrzydliwa moralność połączona z dużą inteligencją predystynuje go do robienia takiej krzywdy społeczeństwu w białych rękawiczkach. Jego bezmiar moralności kalego, skrajna hipokryzja, dzięki której bez wyrzutów sumienia może prać ludziom mózgi, podawać idiotyczne treści ale mistrzowsko oprawione, wywyższać się w filmie i propagować klasizm.

Myślę że zarobienie finansowe jest dla niego tylko dodatkową korzyścią. To że szkodzi biednym i pomaga kapitalistom ma w dupie. Liczy się jego pozycja.
I tak sobie prowadzi swój intelektualny dżihad - swoją wojnę idei, wojnę
  • Odpowiedz
Ta ankieta jest bez sensu, bo nie zakłada dobrej woli drugiej strony i już w tytule obrażasz Szymona. Np. równie dobrze mogę zrobić ankietę:

Solstafir
jest pożytecznym idotą socjalistów
jest finansowany przez socjalistów
jest finansowany przez socjalistów poprzez służby
lubi socjalizm bo dostaje zasiłki czyli jest finansowany przez socjalistów
  • Odpowiedz
no terrorysta ciągle robi na jutju ankiety


@Formbi: Nie robi ankiet tylko wysuwa wnioski. Nie terrorysta tylko zwykły człowiek. Jak ci się nie podoba to nie oglądaj. Na youtube jest pełno kanałów które sieją dezinformacje i po prostu gdy zauważę błąd w treści to piszę komentarz i cofam subskrypcje i więcej nie oglądam.
  • Odpowiedz
@Solstafir: daje ostatnią opcję, bo co do sponsoringu jeszcze nie prześledziłem - chociaż warto by było zbadać temat. Później po prostu zwęszył na tym kasę i poszedł na całość.
  • Odpowiedz
@Formbi: Rzeczywiście, ta ankieta jest źle zrobiona. Komunizm jakoś tam działa w Chinach ale to dzięki reformom kapitalistycznym. No i w Korei Północnej. Ludzie tam umierają z głodu ale działa.
  • Odpowiedz
@scorpio18k: tam jest socjalizm, komunizmu tam jeszcze dość długo nie będzie (nie chodzi mi o «to nie prawdziwe ble ble», tylko tak to się mówi po marksistowsku)
  • Odpowiedz