Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @evenstar postanowilem przeprowadzic maly eksperyment. Zobacze ile moge schudnac dzieki rowerowi, w dwa tygodnie (jesli sie uda to miesiac, dla bardziej miarodajnych wynikow), bez zmiany diety. Poki co nie obzeram sie, ale tez nie gloduje. Ograniczylem cukier.

Dzisiejsze wazenie: 77,0kg

#rower #dwatygodnieodchudzaniazrowerem
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karvon: od razu powiem Ci tak, jeśli będziesz cisnąć na maxa to nic z tego nie wyjdzie (częsty błąd), jeździj dłużej i wolniej (tak żebyś nie łapał zadyszki bo to swiadczy o wysokije intensywnosci w ktorej organizm korzysta z węgli a nie tłuszczu). Ostatnie kilometry można za to przycisnąć mocniej, podobno to pomaga jeszcze mocniej sporzytkować tluszcz chociaż badań na ten temat nie widziałęm :P
  • Odpowiedz
@BedeDobry: no zamieszanie jest niezłe ale pewne jest to że jak ciśniesz w trupa to organizm nie korzysta z tłuszczów (no może tylko w minimalnym zakresie). Jeśli chcesz to poczytaj coś o fizjologii sportu i przemianach metabolicznych :P
  • Odpowiedz
@jestemrowerem: Taki sam tok myślenia przedstawił mi dzisiaj napotkany kolarz, żeby nie cisnąć tak jak dotychczas tylko bardzo spokojnie na niskim pulsie. Co mi się osobiście nie podoba, bo lubię #!$%@?ć :|
  • Odpowiedz
@n00b: raczej chodzi o to, że wolnym tempem mogę przejechać kilka razy więcej niż szybkim i sumarycznie zużyć więcej kalorii (oszczędzając też mięśnie).
  • Odpowiedz
@n00b: zwykle biegam (a to pod względem liczby spalanych kalorii w godzinę jest znacznie bardziej efektywne), ale teraz leczę kontuzję kolana - stąd pomyśl na eksperyment rowerowy :P
  • Odpowiedz
@karvon: Chodzi tu oddychanie tlenowe i beztlenowe. Powyżej ~70% HR Max organizm nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu żeby nastąpiło spalanie tłuszczy.
  • Odpowiedz
@karvon: Uważaj, bo może wcale odchudzanie tak szybko nie iść na rowerze, przerobisz tkankę tłuszczową na mięśnie i waga Ci spadnie o 1 kg tylko ;-). Mierz sobie obwód brzuszka i tam patrz jak leci.
  • Odpowiedz