Wpis z mikrobloga

Mirki, nabyłem gearbestowy tańszy odpowiednik hulajnogi xiaomi m365 - Alfawise M1. Spoko się prezentuje, jeździ bardzo poprawnie(chociaż nie mam porównania z xiaomi). Konstrukcja wygląda na solidną, dobrze spasowaną.
Może ma ktoś z Was Alfawise M1 i zrobił na niej więcej niż moje 40 km, żeby powiedzieć coś więcej o niej? Jak tutaj sprawa wygląda z zaczepem, czy mam się czego obawiać tak jak w przypadku starszych modeli xiaomi? Naczytałem się że potrafił pęknąć i narobić szkód podczas jazdy.

Pisałem do gearbest z zapytaniem z czego jest zrobiony zaczep, odpowiedziano mi tylko że jest bezpieczny...

#m365 #xiaomi #hulajnogaelektryczna #hulajnoga #gearbest #alfawise #xiaomilepsze
  • 4
@macieykas: Dziwnym trafem najczęściej są problemy w m365 z zaczepem w hulajnogach z 2017, podejrzewam ze coś delikatnie poprawili w 2018r a stalowy zaczęli dawać w 2019. Przyłóż magnes do zaczepu i zobaczysz czy jest stalowy. W przypadku alu to trzymaj delikatny luz na kolumnie i sprawdzaj co jakiś czas czy się nie wygina czy odkształca.
@NaopaK: jeżdzi sie bardzo fajnie po chodniku czy po progach/ nawet przecinając tory tramwajowe - niby tylna opona bezdętkowa ale komfort ok. Co do konstrukcji nie mam zastrzeżeń, wydaje mi się że szkielet identyczny jak xiaomi.
Bateria zasięg 14 km na pełnej prędkości z kilkudziesięciokrotnym stop/start po bardzo zróżnicowanej nawierzchni (wyprawa przez miasto), potem zwalnia i tu już jakieś 3 km dodatkowe. Na trybie eko zapewne zasięg zbliżony do książkowego.