Wpis z mikrobloga

@tg1310: jest lzejszy od wiekszosci ksiazek, mozesz dostosowac sobie wielkosc czcionki do wlasnych potrzeb, mozesz zabrac ze soba na wakacje wiee ksiazek i nie wypelnia ci calosci walizki. Na e-booki w koncu sa wieksze promocje niz na druk (a czasem trafi sie cos za darmoszke). Jak kupujesz ksiazke przez neta, to w zasadzie po zakupie mozesz ja czytac.
  • Odpowiedz
@tg1310: Nic nie waży, możesz mieć dziesiątki książek w plecaku, bateria trzyma na prawdę długo, ma wifi, można jakieś blogi poczytać (yt nie działa, próbowałem ( ͡º ͜ʖ͡º)), książki, niestety, są drogie przez absurdalne prawo, ale za na chomiku są tanie xD, nie mówiąc o tym, że w necie jest mnóstwo książek, których nie znalazłem w bibliotekach ani Empikach. No, i najważniejsze: p o d ś
  • Odpowiedz
@drWind: prawo tu nie ma wiele do zyczenia. Pamietam czasy, ze ksiazka w e-booku miala 20% nizsza cene od papierowej, a prawo sie nie zmienilo. Pozniej w kilku ksiegarniach po cichu zrownali ceny i na e-booki robia czesto promocje. Wyzsza cena na e-book jest nieuzasadniona, bo to wersja oem, ksiazke papierowa, po przeczytaniu mozesz odsprzedac, z e-bookiem tak latwo juz nie jest.
  • Odpowiedz
@drWind: VAT byl wtedy tak samo wyzszy niz na ksiazki drukowane. Teraz interpretacja przepisow unijnych jest taka, ze mozna zrownac vat na druk i na e-booki, ale u nas nikt o tym nie mysli...
  • Odpowiedz
@tg1310: czytnik to jest taka wygoda, że jak kupiłem to od razu zacząłem dużo więcej czytać.
Co do cen ebooków to nie jest źle o ile polujesz na promocje, wtedy większość książek da się kupić po 10-20 zł a czasem i taniej.
Największą zaletą papierowych książek jest to, że ładnie wyglądają na półce. xD
  • Odpowiedz
@tg1310: format ksiazki elektronicznej na telefonie to ci polece bo tak sam czytam.

Zalety?
Mozesz miec kilkaset-kilka tysiecy ksiazek na karcie pamieci i zajmuje to kilka GB danych.
Twoj telefon zawsze wazy tyle samo i nie bedziesz mial dyskomfortu z odwracaniem stron na zewnatrz(np. jak wiatr wieje)
Nie placisz za dostawe e-booka i sa tansze.
Ksiazka ci sie zamoczy na deszczu albo w awaryjnej sytuacji i masz po ksiazce, telefon czytnik
  • Odpowiedz