Wpis z mikrobloga

Mam dziś 2 sprawy dziś.
1. Chcę zrobić płukankę silnika, kupiłem LIQUI MOLY Pro-Line 500ml. Ile wlać tego preparatu do 3litrów oleju co teraz jest?
2. U znajomego była wymiana uszczelka pod głowicą i w zbiorniczku widać taki ala ciemny nalot. Pewnie to resztki oleju co był w układzie. Czy według Was przejmować się tym czy tylko próbować to wyczyścić i obserwować? Z góry dzięki za pomoc. #samochody #samochod #motoryzacja
  • 6
1. Chcę zrobić płukankę silnika, kupiłem LIQUI MOLY Pro-Line 500ml. Ile wlać tego preparatu do 3litrów oleju co teraz jest?

@Falcinho: Znając firmę, to sposób użycia jest gdzieś na opakowaniu.

U znajomego była wymiana uszczelka pod głowicą i w zbiorniczku widać taki ala ciemny nalot. Pewnie to resztki oleju co był w układzie. Czy według Was przejmować się tym czy tylko próbować to wyczyścić i obserwować?

A, czyli po wymianie UPG
@Odczuwam_Dysonans @Pangia @HetmanPolnyKoronny Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Płukankę robię, bo mechanik zalał półsyntetyk bez dyskusji ze mną, a nie chcę już wojny robić. Trzeba się uczyć na błędach. Co do syfu w układzie też mi się wydaje, że ciężko się tego pozbyć. Płyn był wymieniony na nowy ale resztki chyba były w przewodach. Przeczytam też co pisze instrukcja jak mi dojdzie ta płukanka i się zastanowię ile wlać.