Wpis z mikrobloga

- Panie scenarzysto, to ilu ma być gejów i silnych kobiet?
- Si, si, claro



Ale dziś nie o tym. Mam wrażenie że w kolejnych wpisach o netfliksowym SJW service umyka wisienka na torcie - krótka, niepozorna, ale kto wie czy nie najbardziej obrazująca matriks siedzący w głowach decydentów. Mam na myśli przemowę dowódcy operacji z 5. odcinka.

Że bogate kułaki złe, a 1% spotyka się przy szklaneczce Macallana żeby każualowo omówić, jak tu zgnębić lud pracujący ("Mr Robot", pamiętamy), to wiedzieliśmy już z ery przednetfliksowej.

Teraz dowiadujemy się, że najbardziej zły jest rząd. Pompuje pieniądze w wywiad, a ten radośnie uprawia black opsy, tortuje przystojnych dobrych chłopaków, podpisuje szemrane umowy z Marokiem, bombarduje z orbity pontony z kobietami, dziećmi, inżynierami i lekarzami (cytat z pamięci, może być niedosłowny) i buduje terrorystyczne komórki na południu Francji (!).

Zabawne to o tyle, że po raz 101. potwierdza się zgrabna teoria podkowy - wizja świata leftists nie odbiega wiele od wizji wykopowej konserwy, w której Dżordż Sorosz siedzi i knowa jak dokonać depopulacji wielkiej dumnej Polski.

Kocham Profesora i ekipę miłością wielką i bezinteresowną od pierwszego sezonu. Tak jak kochałem Robin Hooda mając lat 14.
Ale umówmy się: to są terroryści. I nie dziwota, że aparat państwa próbuje się im przeciwstawić.

Ale jak to? Oni tacy fajni, pieniążki rozdajo, nikogo zabić nie chcieli!

Mm. Tyle że trzymają pod ostrą bronią maszynową przypadkowych cywili. Gdzie o tragedię - nawet przypadkową - nietrudno. Nie wahają się przed użyciem siły psychicznej. Strzelają do mundurowych z miniguna. Albo palą żywcem. Czasem przy okazji posuwając do gwałtu.

Truizm w postaci kradzieży gigantycznych sum pomijam - bo to truizm.

Szkoda że twórcom umknęły inne truizmy - jak rozdawanie setek milionów euro przełoży się na impuls inflacyjny. Albo - jak anihilowanie Rezerwy Federalne przełoży się na stabilność waluty, gospodarki i państwa. Czyli na końcu - na życie szarego obywatela. Tego samego który jest namalowany na sztandarze całego przedsięwzięcia.

Oczywiście to tylko rozrywka. Serial. Komiksowy, przerysowany, trochę Bond, trochę Ocean's Eleven.
Nadal - komentarze na Reddicie typu "tyle sezonów czekałem aż zaczną rozwalać #!$%@?ą faszystowską policję" przerażają.

#casadepapaj #domzpapieru #moneyheist #netflix #seriale #boomboomciao
Dutch - - Panie scenarzysto, to ilu ma być gejów i silnych kobiet?
- Si, si, claro
...
  • 2