Wpis z mikrobloga

Przygotowuję się do tynkowania salonu w nowo powstałym budynku, ale zanim wejdzie ekipa, chciałem przygotować kable pod zestaw kina domowego. Jak powinienem przygotować kable głośnikowe pod drugą strefę? Plan jest taki, że w salonie będzie zestaw 5.1. Nigdy nie miałem kina domowego, ale widzę, że teraz standardem jest obsługa drugiej strefy. Chciałbym skorzystać z takiej okazji i puścić sobie przewody 2x2.5 do łazienek, by tam w suficie umieścić po jednym głośniku. Nie mogę znaleźć tylko odpowiedzi na dwa pytania:
1. Jeśli w salonie ktoś będzie używał amplitunera jako dzwięku z telewizora, to druga osoba będzie mogła słuchać np spotify z tego samego urządzenia?
2. Czy jeśli w jednej łazience ktoś będzie słuchał muzyki, to będzie można wyłączyć głośnik znajdujący się w drugiej? Nie mówiąc już o dźwięku w salonie.

Mam nadzieję, że w ogóle dobrze rozumiem ideę drugiej strefy w amplitunerach :)
#kinodomowe #amplituner #audio #dom #budowadomu #pytanie
  • 3
@stevemaster: słuchanie muzyki stereo na jednym kanale nie jest zbyt mile gdy akurat ten kanal jest na chwile w utworze wyciszony

1. Tak ale z doswiadczenia znajomego - w kolko domownicy beda sie mylic i odpalac muzyke na Twojej strefie wiec zamiast TV bedziesz miec muzyke ktora dzieciak sobie wlaczyl do srania
1. Tak ale z doswiadczenia znajomego - w kolko domownicy beda sie mylic i odpalac muzyke na Twojej strefie wiec zamiast TV bedziesz miec muzyke ktora dzieciak sobie wlaczyl do srania


@Kylphi: no właśnie nie do końca.
@stevemaster: w 95% przypadków strefa druga mimo wszystko dzieli przetwornik cyfrowo analgowy z główną. czyli korzystając na jednej strefie z przetwornika (TV korzysta z wejść cyfrowych) - na drugiej będziesz mógł słuchac tego