Wpis z mikrobloga

Czy w #uk są w ogóle jakieś normalne lasy, czy brytole wycieli wszystko w pień podczas rewolucji przemysłowej? Byłem kiedyś w parku narodowym, a tam sama trawa po horyzont i tylko kilka kęp drzew niczym na Wyspie Wielkanocnej. Poszedłem do rezerwatu którym zajmuje się National Trust, a tam może pas drzew 100x50m i tyle. Nawet miejskie parki to pięć drzew i trawa.

#emigracja #las #ekologia #podroze
Atreyu - Czy w #uk są w ogóle jakieś normalne lasy, czy brytole wycieli wszystko w pi...

źródło: comment_JmvXR9f2ghVKkCLHHTZHA6kIjrjSyDpR.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atreyu: Mało tego, oglądałem kiedyś program, że ten park narodowy musi być ciągle obsiewany i dbają o niego bo inaczej turyści by go dawno zadeptali. Nie jest naturalny, to taki trochę większy park miejski.
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: co qwa ? w epoce brazu ? To wytlumacz mi co sie dzialalo miedzy ta epoka brazu a powiedzmy z xvii wiekim ? Rosla trawa i zadnego drzewa nie na wiekszosci terenow ktore byly niezamieszkane/zaludnone??

Wrzosowiska to naturalny krajobraz podobny do trawnika. Co chyba 12 lat jest wypalany bo bez tego 'dziczeje' i zarasta. Jest tylko dlatego utrzymywany zeby mozna bylo polowac na ptaki.

W uk sa lasy kielder
  • Odpowiedz
@Nietak_nietak: Wrzosowiska w Szkocji nie są naturalne, są efektem wypalania rosnących tam naturalnie lasów przez człowieka. Tereny te nie były w większości niezamieszkałe, bo pierwotne społeczności w wyniku nieefektywnego rolnictwa potrzebowały więcej przestrzeni żeby wyprodukować jedzenie. Lasy nie odrastają magicznie same, nasiona musi przynieść wiatr, a to utrudnione ze względu na okolice, w których występują szkockie wrzosowiska, czyli wyżyny. Wyżyny nie sprzyjają też powstaniu odpowiedniego otoczenia dla lasu, np. gleby
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu
Jakis gatunek drzew zostal wytrzebiony bo robili z niego luki swego czasu (jakis cedr, cyprys czy cos podobne, looknij na Kingly Valley sobie, tam mozna zobaczyc ostatnie egzemplarze ponoc. Takie smieszne drzewo.
Do tego stopnia wycinali te drzewa ze jak szla jakas wojna to musieli z kontynentu sprowadzac.
Moze drzew nigdy na wyspach duzo nie bylo bo z kolei na budowanie swojej floty sprowadzali swierki z Polski.

Drzewo ktore nazywa sie tutaj Ash tree wykonczyla jakas
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: bules kiedys w szkocji ? Jak zobaczysz gdzies ruiny domu ktory stoi pusty 50 lat +/- opuszczony to caly opanowany przez drzewa ? Tak drzewa magicznie rosna same. Potrzebuja tylko miejsce i zeby ich nikt nie tykal albo nie wypala nie wyrywal.
Moj paragraf o wrzosowiskach powinnien dodac lemmy face bo to ironia byla jak cos ma rosnac zwlaszcza drzewa jak to co chwila wypalaja. Malo tego w uk
  • Odpowiedz
@Nietak_nietak: Może dlatego, że pusty dom nie ma już zdefiniowanej flory, która zagłusza inne drzewa? Będziesz się kłócił z naukowymi opracowaniami? Bardzo proszę. Ale podaj przykład badań, który mówi, że były tam od zawsze i jakoś to argumentuje np. znaleziskami archeologicznymi.
  • Odpowiedz