Wpis z mikrobloga

@jazmojegopokoju bo nie zastąpisz ludzkiego umysłu. Przełączanie kopalni to czas. Czasem nie warto.
Czasem kopiesz jakiś szajs bo widzisz że trudność kopania jest śmiesznie niska a cena może się odbić za 5 minut. Czasem coś co się niby opłaca tak naprawdę nie ma pokrycia bo zanim wykopiesz to spadnie. To nie jest takie proste.
Sam łapię się na tym że przełaczam zbyt często i finalnie wychodzę na tym gorzej lub tak samo.
@jazmojegopokoju: Musiałbyś poczytać o algorytmach dzielenia nagrody w kopalni i zobaczyć jak wygląda luck jakiejś przykładowej.
Jak kopiesz solo może skakanie ma sens, ale jak kopiesz w kopalni to w 90% wygląda to tak, że blok trafia w jedną godzinę raz, w drugą 5 razy a w trzeciej i czwartej kopalnia nie wykopie nic. Wszystkie kalkulatory, nie dość, że często zawyżają to liczą na jakiejś średniej.
Dodatkowo kopalnia liczy nagrody czasem
@jazmojegopokoju: automatyzuje, znajomy sobie napisał skrypt, który przełącza koparki na walutę która według jakichś tam jego zasad jest warta kopania. Dodatkowo monitorowanie stanu kart graficznych i parę innych feature'ów. Nie żaden kosmos, ale próbować można
@m00n: multipoolowi się to opłaca, bo przełącza w momencie znalezenia bloku a i tak praktycznie nie udało mi się znaleźć takiego, który by kopał porównywalnie dobrze. Nie wiem w sumie dlaczego tak jest, ale taki np. zergpool to zaniża mi chyba o 50%.

@To_ja_moze_pozamiatam: Samym RPI nie pokopiesz. Do RPI podłączysz ew. chipy asicowe, ale tak robiło się 4 lata temu, teraz nie ma to sensu.

Sterować asiciem najprościej podmieniając