Wpis z mikrobloga

Chciałabym zaprosić znajomą która ma alergie pokarmowe ale nie mam pomysłu co można przygotować do jedzenia fajnego. Moje żywienie opiera się na rzeczach których ona nie trawi i nie znam nic fajnego dla niej jadalnego (,)

Nie jada: glutenu, jajek, mleka i pochodnych, grzybów, drożdży.
Z mięsa tylko drób i wół.

Ktoś poratuje jakimś przepisem?

#gotujzwykopem #mirabelkopomusz #celiakia
  • 20
@pani_indyk: jak do mnie przychodzą tacy delikatni ludzie, to zazwyczaj pytam co najczęściej jedzą i na co by mieli ochotę. Łatwiej jest komuś zrobić coś, co zje niż strzelać na ślepo.

No chyba ze chcesz jej zrobić niespodziankę, to nie wiem xD
@pani_indyk: Jak wół i kobitka to Thai Beef Salad: mieszasz szpinak, rzymską i karbowaną sałatę postrzępione na mniejsze części z czerwoną cebulą pokrojoną w piórka, pomidorkami koktajlowymi przedzielonymi na pół i prażonymi orzeszkami laskowymi.
Dodajesz do tego winegret. Osobno drulujesz zielonego ogórka, i kroisz na półksiężyce, skrapiasz go octem jabłkowym lub winnym, i dodajesz trochę cukru żeby złamać kwas. Mięsko na sztejka grilujesz/smażysz na medium, kroisz na plasterki osobno przygotowujesz sobie
@pani_indyk: zależy co masz w domu, lub na zakup czego chcesz sobie pozwolić. Szukaj pod przepisami typu 3x bez, aip/protokół autoimmunologiczny, paleo (tylko uwaga na jajka).
Sałatki na bazie winegretu - pekinka lub miksy sałat, kurczak, oliwki, kukurydza, papryka, pomidorki koktajlowe, ogórki kiszone, ziarenka i już masz solidną sałatkę, do tego pieczone ziemniaki albo bataty polane tahini.
Jakaś sałatka z pesto - makaron jest smaczny z ciecierzycy (choć może nie każdemu
@pani_indyk: @paramyksowiroza: taco to w ogóle piękna sprawa na takie okazje. Z myślą o koleżance zrób kurczaka czy tofu, z myślą o facetach coś cięższego (pulled pork albo chilli), albo jak lubicie to rybę. Do tego pico de gallo, guacamole czy jeszcze jakąś salsę i przygotuj topingi: ser, cebulka albo dymka ze szczypiorkiem, może coleslaw, śmietana, ostry sos, łagodny sos, posiekaną kolendrę, kukurydzę, marynowane jalapeno, limonki czy co tam jeszcze