Wpis z mikrobloga

@don_makarono: Wszystkim to wmuszają bo takie są wymogi, chociaż potrafią różnie wyglądać. W jednym mieszkaniu miałem takie, które były mocowane wewnątrz okna i powietrze dostawało się przez szczelinę między oknem i framugą. Takie były dość małe i w efekcie było minimalnie głośniej ale już zimą czuć było ewidentnie, że wieje chłodem.

Za to w inny mieszkaniu wywietrzniki są takie duże montowane bezpośrednio w framudze okna (odstają jak klimatyzatory na ścianach) i
@don_makarono: To jest teraz wymagane ze względu na prawidłową cyrkulację powietrza. Przez lata technika ocieplania i termoizolacji budynków się rozwinęła a przez to że wszystko jest szczelne trzeba doprowadzać świeże powietrze do mieszkań bo byłyby problemy z wilgocią, grzybem i Bóg wie co jeszcze.
U mnie w bloku jest mechaniczna wymuszona wentylacja i wywietrznikami w oknach zaciąga świeże powietrze z dworu a dwoma umieszczonymi w kuchni i łazience wentylatorami 24h na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@don_makarono: ja mam higrosterowalne i nie ma mowy o dodatkowym hałasie czy przeciągach, a jeśli place przez to więcej za ogrzewanie to ile - 10zl na rok? - zapychanie wywietrzników papierem kojarzy mi się że starszymi ludźmi, którzy są potem zaskoczeni, że jakoś tak ściana zagrzybiała. A jeśli masz gaz w domu (w szczególności piecyk) to już w ogóle nie ma dyskusji

Co do wymogu to prawdopodobnie właśnie wam zamontowali mechanicznie
@don_makarono: jakby to byl takie potrzebne to by byly w standardzie okna. Taki sam efekt mozesz osiagnac regulujac sile docisku skrzydla na zawiasach albo sobie lekko rozszczelniajac okno.

Nawiewniki to taki marketingowy belkot dla naiwnych.