Wpis z mikrobloga

@MartinoBlankuleto nie jestem w stanie stwierdzić czy kogoś lubię skoro nie znam danej osoby. I dlaczego twierdzisz, że żyję w świecie projekcji? Przypisuję pewne cechy na podstawie wpisów, stylistyki zdań i zasobu słownictwa.
  • Odpowiedz
Przypisuję pewne cechy na podstawie wpisów, stylistyki zdań i zasobu słownictwa.


@MatkaCebul: I nie pojawia się w Twojej głowie wątpliwość, że przypisywanie komuś obcemy nienawiści, braku wiedzy lub słabych wyników w nauce na podstawie prezentowanych poglądów politycznych jest głupie i nielogiczne?
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto jest to bardzo logiczne. Jeśli ktoś nie umie zbudować zdania w języku polskim, świadczy to o słabych wynikach w nauce. Jeśli zaś pochwala i bezmyślnie powiela skrajne poglądy, wówczas mamy dowód na brak wiedzy w danej dziedzinie. A samo zdjęcie można porównać do nazistowskich tabliczek z zakazami wstępu dla Żydów.
  • Odpowiedz
@MatkaCebul: Następujące poglądy 1) postulaty polityczne ruchu LGBT są niesłuszne 2) homoseksualizm nie jest czymś normalnymnie są poglądami skrajnymi ani radykalnymi, ponieważ a) podziela je znaczna część społęczeństwa b) są zakorzenione historycznie, takie poglądy wyrażają tylko chęć aby w sprawach LGBT było tak jak dotychczas. Utrzymanie obowiązujacego stanu rzeczy nie może być czymś skrajnym.

Kto konkretnie nie potrafi budować zdań w języku polskim? Mirki o poglądach prawicowcych? OP? Ja?
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto "poglądy zakorzenione historycznie"??? Co to niby znaczy?
Mirki o prawicowych poglądach niestety mają problemy z budowaniem zdań oraz ortografią. Wątpię czy to przypadek. Znaczna większość wyborców PIS ma wykształcenie zaledwie podstawowe.
  • Odpowiedz
Znaczna większość wyborców PIS ma wykształcenie zaledwie podstawowe.


@MatkaCebul: To nieprawda. W ostatnich wyborach PiS uzyskał 45,38%, natomiast wykształcenie podstawowe ma tylko w Polsce kilkanaście procent osób (głównie starszych, które nie miały możliwości uzyskania lepszego, jak mój 87-letni dziadek, który miał iść do I klasy dokładnie 1.09.1939), zatem nie moga one siłą rzeczy stanowić większości elektoratu tej partii. Owszem w tej grupie PiS ma największe poparcie (wg IPSOS 72 procent),
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto LGBT to nie jest ruch lecz społeczność o określonych kryteriach. Tak jakby zrobić skrót MMM - murzyni, metysi, mulaci i próbować wmówić ludziom, że to ruch, czy organizacja.
Co do wyborów. PiS otrzymał 45% głosów, ale to nie były głosy wszystkich Polaków. To jest procent wyborców. Frekwencja nie wynosiła nawet 50% z tego co pamiętam.
  • Odpowiedz
@MatkaCebul: I część tej społeczeności angażuje się politycznie w partie i stowarzyszenia wysuwając różne postulaty.

Owszem frekwencja wyniosła mniej niż 50%, ale nie istnieje żaden dowód na to, żeby wśród ludzi z wykształceniem podstawowym była większa niż dla reszty. Poza tym PiS wygrał także wśród osób ze średnim wykształceniem (dostał 46%), a takich ludzi jest w Polsce najwięcej. Zatem bardzo prawdopodobna jest teza, iż większosć elektoratu PiS stanowią właśnie osoby
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto starsi ludzie mają swój rozum i nie głosują na PiS. Przeprowadzaliśmy badania. Na 100 badanych osób po 60 roku życia zaledwie 11 zagłosowało na PIS. Nie obrażam ludzi z podstawowym wykształceniem, dochodzę jedynie do wniosków, że takimi ludźmi (młodymi) łatwiej manipulować. Niewykształceni nie będą mieć argumentów na przykładowy atak słowny, więc odpowiedzą pięścią. Mam tu na myśli tych wszystkich narodowców z Husarią na koszulkach i naklejką pamiętamy na autach. Wiedzę
  • Odpowiedz
@MatkaCebul: Według danych IPSOS (załączony obrazek) większość osób w wieku < 60 zagłosowała na PiS. Ten wynik jest nawet ciut zaniżony, ponieważ IPSOS dał tej partii o 3pkt proc. mniej niż było po przeliczeniu głosów (42 vs 45). W Polsce praktycznie nie ma młodych ludzi z wykształceniem podstawowym, ze względu na obowiązek szkolny.

> Wiem to, bo trafiłam do osiedlowej siłowni, w której organizowali spotkania i opowiadali swoją wersję historii
MartinoBlankuleto - @MatkaCebul: Według danych IPSOS (załączony obrazek) większość os...

źródło: comment_8nwnzAmzOGV2FPQA4Ew7TUYz9YjVJEK3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto moje opinie są kształtowane tylko i wyłącznie na podstawie kontaktów z ludźmi. A wiele już w życiu widziałam i wiele mnie spotkało. Np. kiedyś dresiarz uderzył moją koleżankę, a gdy próbowałam go odciągnąć to podbiegł ochroniarz i zaczął mnie dusić aż straciłam przytomność. Innym razem na dworcu straż miejska biła człowieka bez ręki tylko dlatego, że poprosił kogoś o drobne na kawę. Naprawdę wiele widziałam. Sama kilka razy zostałam opluta
  • Odpowiedz