Wpis z mikrobloga

Mirki, szybkie pytanie. Nie chciało mi się kłócić z babeczką od rat w RTV Euro AGD, bo czas mnie naglił i dałem sobie wlepić ubezpieczenie "Polisa RATY POD OCHRONĄ - wariant zdrowie, praca i rodzina". Wiem, że sprzedawca wciska bo ma od tego prowizję, a samo ubezpieczenie jest dobrowolne i można z niego zrezygnować w ciągu 30 dni.

Oczywiście gadka była standardowa

- w przypadku rat 0% dojdzie zabezpieczenie kredytu, 600 zł.
- a jak to się ma do tych wszystkich bannerów "50 rat 0%"?
- oprocentowanie jest faktycznie 0% ale jest zabezpieczenie kredytu.

(kij, przeglądam umowę, nie widzę ani jednego słowa "zabezpieczenie" jest tylko "polisa" dodana jako towar/usługa, bank kredyt przyznaje, spieszy mi się z meblowaniem więc podpisuję)

- dobrze, ale ubezpieczenie kredytu jest zgodnie z polskimi przepisami dobrowolne. Co jeżeli jutro złożę pismo z rezygnacją z ubezpieczenia?
- Noo... to wtedy... bank może podnieść oprocentowanie.

LOL.

Główne pytanie: Na co zwrócić uwagę przy rezygnacji z ubezpieczenia? Na infolinii powiedzieli, że wystarczy przyjść do sklepu i na miejscu zostanie sporządzony aneks. Wiem, że mam 30 dni na wizytę.

#agd #rtveuroagd #ubezpieczenia #gotujzwykopem
AloneShooter - Mirki, szybkie pytanie. Nie chciało mi się kłócić z babeczką od rat w ...

źródło: comment_P3ghQj7dFgUX4sExbpvmFZHWrARwV5Im.jpg

Pobierz
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AloneShooter: Też mnie próbowali w to ubezpieczenie wkręcić, ale twardy byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z wielką łaską pani napisała wniosek i obrażona poinformowała, że rozpatrzony pozytywnie.
@zagu: Mnie niestety gonił czas i dostępność konkretnego zlewu. Dlatego nie zamierzałem się przepychać z panią euroratką.

Btw. jak złożę wypowiedzenie ubezpieczenia to ona zachowuje swoją prowizję czy jej przepada? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kapuczina_corki_somsiada: no właśnie o tym jest ten wpis - jutro najpóźniej pojutrze wywalam ubezpieczenie. Wziąłem polisę tylko po to, by babka mi nie wywinęła numeru "bank odmówił vel nie mamy pańskiego płaszcza", a nabiłem sobie fajne combo z 800zł rabatem (historię cen nawet sprawdzałem w Skąpcu).
@czerpa: wszystko jest fajnie gdy możesz wziąć przez internet. U mnie ze względu na kwotę wyszedł przymus rat z doradcą. Mogłem za gotówkę, ale po co, skoro są raty 0%. Do tego był to ostatni dzień obniżki 70% na najtańszy produkt, a nabiłem 8 stówek rabatu (uwzględniając podbitki cen przed promocją to realnie jakieś 6 stów). Gdyby mi euroratka odmówiła kredytu to zepsułaby mi rabatowe combo ( ͡° ͜ʖ
@AloneShooter: Właśnie dziś zrobili mnie tak samo, rozwaliłem telefon i miałem kartę sim w ręce i poleciałem po telefon, wszystko pięknie niby zero ale jest zabezpieczenie w kwocie 7% podpisuje, wychodzę zadowolony, a później patrzę że to 9% ale ubezpieczenia. Jak sprawa się skończyła?