Wpis z mikrobloga

Znajomy chce pożyczyć ode mnie 3 tys. na 3 miesiące. Jest On dłużnikiem alimentacyjnym zadłużonym na 50 tys. zł. Powiedziałem, że pożyczę mu, jeżeli odda mi 3300 zł i odda pod zastaw rejestrowy #bmw e46 (2,0 benzyna + gaz, 99 r., 300 tys. przebiegu). Czy jeżeli wpiszę, że maksymalna kwota zabezpieczenia to 6 tys. zł, to zwrócą mi się wszelkie koszty sądowe w przypadku egzekucji?

  • 64
@karer: Faktycznie, pomyliło mi się z bezskutecznością z 59 KC. Muszę sprawdzić kiedy dał matce.

@mus_tang: Jak zniszczy samochód albo da na części to będę miał roszczenie wobec matki, która nie ma długów, spore oszczędności i emeryturę i będzie mi przysługiwało roszczenie odszkodowawcze.

@TompsonzPolski: Musi przyjąć spadek po ojcu, zbyć udział w spadku na rzecz matki, by uniknąć wierzycieli i zatrudnić firmę sprzątającą do mieszkania które wchodzi w skład
@BajerOp: Chodziło mi o konkretną poradę prawną, a nie #!$%@?, że "alimenciarz nie spłaci", bo tyle to i ja wiem. Zwykle w takich przypadkach robię hipotekę i mi się to opłaca jak ktoś nawala, ale On nie ma nieruchomości, a ja nie mam doświadczenia z instytucją zastawu rejestrowego.

@ciasteczkowy_monster: Ale On je musi używać do pracy i nie może, dlatego zastaw rejestrowy, a nie zwykły.

@elemenTH: no to spisuje