Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki pomóżcie :)

Mam chwilowo sieć domową skonstruowaną w następujący sposób : światłowód do routera 1 - > router 1 ma wifi do którego mam podpiętego laptopa z dockerem i jakimiś tam usługami na różnych portach. Oprócz tego od routera 1 mam pociagniety kabel do routera 2 i w nim kolejne WiFi do którego mam podłączony telefon z androidem i kompa stacjonarnego po kablu.

Problem polega na tym, że jak jestem na urządzeniu podłączonym do routera 1 mogę bez problemu po IP wew. z portem wywołać usługi z lapka z dockerem. Chciałbym móc też wywoływać te usługi z kompa stacjonarnego podpietego pod router nr 2 ale nie wiem w jaki sposób to zrobić, czy jakieś porty muszę przekierować czy jak. Oprócz tego mam też dostęp do tego laptopa z zewnątrz (zewnętrzne ip) tzn mam podpięta domenę duckdns ale wpisując na kompie stacjonarnym domenę nie łączy mnie z lapkiem. Więc myślę że jakoś w dwojaki sposób można to naprawić, pierwszy sposób to coś z portami I odblokowaniem a drugi żeby domena działała. #siecikomputerowe #internet #informatyka

Aha i docelowo nie będzie tak, ISP musi mi przełączyć pierwszy router w tryb bridge, wszytsko będzie wtedy działać na routerze nr 2 ale jeszcze z nimi walczę
  • 6
@grozny-mis-powrocil: czyli jak mam usługę pod dockerem an adresie 192.168.100.6:8123 to na r2 (ktory ma ip 192.168.1.1) robie forward adresu 192.168.1.1:xyxy na 192.168.100.6:8123?

@Mecowaty: mówisz o ustawieniu routera w tryb "bridge"? jeżeli tak, to nie chce tego w ten sposób robić bo docelowo i tak ten 1 router ma tylko się zajmować odebraniem kabla światłowodowego bo jest do dupy i się zawiesza