Wpis z mikrobloga

#leagueoflegends

Jaki build na Miss Fortune na niski elo (bronze/silver)?

Bo na Probuilds i op.gg są:
- Blade Ruined King -> Youmuu -> Duskblade Draktharr

Może i dla proplayerów to jest dobry build, ale według mnie:
- Blade Ruined King: rzeczywiście daje moc, ale nie używam aktywnego spella (jak ktoś podejdzie na tyle blisko, to już padnę); wolałbym inny item, który daje podobne statsy, ale zamiast aktywki jest tańszy lub daje więcej statsów,
- Youmuu: może i daje trochę zwykłego ataku, ale w mid game nie czuję dużego przyrostu mocy; fajne jest 10% cooldown reduction, bo mogę częściej R-ki używać; aktywka niby przydatna do uciekania, ale w rzeczywistości rzadko kiedy jej używam (może do gonienia kogoś byłaby lepsza, ale zapominam o tym),
- Duskblade Draktharr: w late game wydaje się bardzo słabe.

Widziałem w grze, że niektórzy używają:
- Bloodthister: bardzo dużo ataku i bardzo mocny lifesteal (który również robi tarczę). Wydaje mi się, że ten atak dużo daje, a w 1vs1 lifesteal byłby bardzo pomocny. Czemu tak rzadko ten przedmiot jest w buildach?
- Infinity Edge: dużo ataku - super. Pasywka zwiększająca obrażenia z krytyka fajna, bo na Q mamy 100% krytyka jeśli zabije się minionka przed. Ale wtedy te 25% krytyka idzie na zmarnowanie. Bo wtedy bez sensu męczenie się z Q na dobijaniem minionków przed enemy - albo to albo to. Może jest coś podobnego, ale z czym innym zamiast tego 25% crit?
- Phantom Dancer: nie wiem co w tym dobrego, ale enemy Miss fortune jak to miała, to mnie rozjechała jak czołgiem. Może po prostu lepiej grała albo ja nie rozumiem tego itemka czemu jest dobry. Daje jedynie attack speed, na co pewnie są lepsze itemy. 25% crit jest mało użyteczny (jak wyżej). Pasywka fajna, żeby chodzić po minionach i się nie blokować.

Podsumowując:
- nie potrzebuję aktywek (wolę mocniejsze lub tańsze przedmioty zamiast tego),
- nie potrzebuję lethality, tylko więcej ataku lub prędkości ataku - chciałbym móc 1vs1 zdejmować przeciwnych adc i resztę postaci. A nie skupiać się na tankach (bo tych 1vs1 i tak nie zabiję, a w teamfightach szybko się leczą). Może na pro elo lethality jest dobre, ale na moim poziomie jest bezużyteczne,
- jaki build jeśli chciałbym umieścić w nim Bloodthister np. jako drugi duży item?
  • 17
  • Odpowiedz
Ogólnie itemy z B.F. Sword wydają się fajne (duży attack damage).

Ale przydałby się też attack speed.

No i z tych dwóch cech widzę, że wychodzi Blade Ruined King :/
  • Odpowiedz
@mk321: nie jestem ekspertem ale na MF to raczej chcesz robić lethality. Jeżeli chodzi o phantom dancer to istotna jest pasywka dająca speeda przy aa. To jest itemek pod kite albo chase. O botrk też myśl w kategori złapania kogoś a nie tylko ucieczki
  • Odpowiedz
Jaki build na Miss Fortune na niski elo (bronze/silver)?

Widziałem w grze, że niektórzy używają:


@mk321 Jeśli grasz na tak niskim elo i widziałeś te buildy, to najprawdopodobniej są one złe. Jak siedzisz w tak niskiej dywizji to nie kwestoniuj buildów prosów, są powody dla których oni są prosami, a ty siedzisz w brązie/silverze.
  • Odpowiedz
@mk321: może po prostu naucz się wykorzystywać przedmioty i jak grać dana postacią, a nie szukaj dziwnych buildow? Ja gram MF sporo i botrk blade yomumu to najlepszy build, majac drakthara i cutlassa zbierasz pół hp z enemy carry z double upa, faktycznie mało

Jak chcesz ADC z typowym buildem IE -> firecannon to graj sobie Tristana
  • Odpowiedz
bloodthister i infinitka


@SirArthur: bloodthister tak, ale czy na pewno infinitka? Nie lepiej coś innego niż te 25% crit?

raczej chcesz robić
  • Odpowiedz
pasywka jest całkiem dobra ( dmg %hp ).


@KrzemowyDuch: która na początku gry jest bezużyteczna. A przecież Botrk jest polecane jako pierwszy item.

Dalej nie rozumiem czemu nie mogę iść full attack i full speed na MF. Na których adc mogę?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: Jak chcesz zabijać każdego po kolei, do tego postać która nie potrzebuje itemków z użyawaniem, polecam Jhina. Bigasz i zabijasz. Budujesz IE>buty>RFC>ER>PD>Angel/BT.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: Daj nick to dodam za kilka dni i można pograć normale, pokaże co i jak albo podpowiem. Prócz Jhina, Kai sa nie wymaga zbytnio itemków z użyciem, sivir, ezreal.
  • Odpowiedz
@mk321: Najlepszy build to zwykle ten na którym grają prosi. MF to postać która dobrze skaluje się z itemami dającymi dużo AD i lethality, bo ma dobre przeliczniki na q i r z ad, a to twoje główne utility w teamfightach. Lethality nie jest dobre na tanków, bo to flat armor penetration, procentowy dają itemy budowane z last whispera. Botrk jest okej ze względu na pasywke dająca procentowe obrażenia i
  • Odpowiedz
@mk321: widzę, że tu się toczy dyskusja pod tytułem "co lepsze" ale prawda jest taka, że nie można powiedzieć żebyś budował 3 itemy, które będą takie same co rozgrywkę i to będzie działać. Raz będziesz szedł w as raz w przebicie raz bardziej w hp albo archanioła raz pod drejki i tego się nie da tak po prostu rzucić hasłem to i to bd działać i nagle win rato podskoczy.
  • Odpowiedz
@mk321: jak dominuje botlane to idę dirk -> scepter -> duskblade -> botrk -> yomumu, jak jest even to cutlass -> duskblade -> botrk

Traf przeciwnego carry 2 razy z Q jak podejdzie po lasthita gdy masz dirka i juz ma lipe z HP.
Wszystko zależy czy potrzebujesz więcej sustainu na linii, czy też idziesz w pełna dominację
  • Odpowiedz
@mk321: duskblade jolmu Black cleaver armata i bloodthrister to jest najsilniejsze w bronzie bo masz #!$%@? DMG w tych noobow, a jak jakimś cudem grają tanków to se weź jakiś Item pod armor pena zamiast bloodthristera a nie będziesz się słuchał ludzi którzy w bronzie karzą ci patrzeć na Drake czy enemy Comp XDD
  • Odpowiedz