Wpis z mikrobloga

@r4do5 Kończąc prawo możesz w teorii pracować wszędzie (bez aplikacji) i tylko od ciebie i twoich starań zależy gdzie będziesz pracował. To się tyczy każdego, niezależnie od ukończonych studiów. Uważasz, że prawo jest najmniej przyszłościowe, serio? xD To nie wiem co sądzisz o kierunkach pokroju filozofii czy socjologii
  • Odpowiedz
@Alex_mski:
W przypadku filozofii i socjologii każdy wie na co może liczyć.

możesz w teorii pracować wszędzie (bez aplikacji) i tylko od ciebie i twoich starań zależy gdzie będziesz pracował. To się tyczy każdego, niezależnie od ukończonych studiów.

No właśnie, to po co w takim razie kończyć prawo? Skoro nie poprawia sytuacji absolwenta na rynku pracy to zgodnie z tematem jest to kierunek nie przyszłościowy i nie dający pracy w
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Ma rację, jest to kierunek pozbawiony przyszłości i perspektyw. Po skończeniu prawa możesz tyrać u Janusza za grosze albo w kołchozie pod presją czasu i mobbingiem za trochę lepsze pieniądze xD, jedyne sensowne rozwiązanie to KSSiP, ale tam dostaję się grupka najlepszych.
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: Kulturoznawstwo, europeistyka, religioznawstwo, mariologia (właściwie wszystko na uniwesrytetach ze słowem "katolicki" w nazwie), wszystkie szkoły ze słowem "innowacji" w nazwie albo "humanistyczna".
  • Odpowiedz
@SecretOfTheSteel: skąd pomysł na te szkoły ze słowem 'innowacji' w nazwie :D? Tak dużo ich jest, czy masz jakieś doświadczenie?


@factoryoffaith_: kiedyś by podnieść prestiż firmy dodawało się "X" do nazwy i tak powstały takie korporacje jak "Zdzichtex" itp. Podobna moda występuje wśród gównouniwerków które kuszą tubylców niczym koralikami swymi hipersonicznymi nazwami. Najczęściej jest to coś w stylu "wyższa szkoła czegośtam i innowacji". Taki clickbajt na tym rynku.
  • Odpowiedz
@SecretOfTheSteel: skąd twoje zainteresowanie edukacja i co konkretnie śledzisz?


@factoryoffaith_: jestem rodzicem i myślę o przyszłości. Dlatego obserwuję wszystko od podstawówek, przez średnie do uniwerków. Mam sporo znajomych z dziećmi w różnym wieku w różnych szkołach i sporo wiem co się dzieje w branży. Sam byłem na 3 kierunkach swego czasu z czego jeden skończyłem jako magister. Mam też podyplomowe które też długo wybierałem i się nie zawiodłem.
  • Odpowiedz