Wpis z mikrobloga

#zpturystyka była w czerwcu na #malta Krótka wycieczka niskobudżetowa i zdecydowanie za gorąco :D ale ogólnie Malta fajna. Plan: zobaczyć megality (starsze niż Stonehenge) i miejsca ekranizacji #got na własną rękę. Przy okazji parę innych miejsc. Co do lokalizacji miejsc ekranizacji, to na szybko nie wyszło tak super, jak na jakiś blogach typowo filmowych, ale na pierwszy raz może być ;-) Jak ktoś chce się dowiedzieć, co ciekawego można zobaczyć na Malcie i jak się zorganizować, to zapraszam na relację.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
Z.....o - #zpturystyka była w czerwcu na #malta Krótka wycieczka niskobudżetowa i zde...

źródło: comment_PraVdDD2TkdFzdjod4Av0nbkdRrHj2Nt.jpg

Pobierz
  • 19
@Vekkja: mnie się też podobało, tylko akurat za duży upał/różnica temperatur w por. z UK. więc poleciałabym w innym miesiącu następnym razem i nocleg w miejscu, gdzie faktycznie działa klima ( ͡° ͜ʖ ͡°) reszta bez zarzutu
@Vekkja: no, to inna bajka. na poczatku czerwca byl skok temperatury z jakis 26-7 na 34, a w Uk spadek z 20 na 16 :D takze z roznicy paru stopni bylo kilkanascie. a w grudniu jaka temperatura? nie padalo?
na przyszlosc to widze takie wyjazdy w cieplejsze miejsca maj albo pazdziernik. taniej, mniej tloczno, a nie za goraco
@Vekkja: wow, to zazdroszcze. przy tych 34 w dzien, to miedzy 9 a 17 naprawde srednio bylo. bardziej sie umeczylam niz we Wloszech w sierpniu jakis czas temu, gdzie sierpien ma najwyzsze temperatury w roku :D
@Vekkja: byłam w Rzymie i okolicy - ogólnie atrakcje super, pogoda w sumie też, hotel spoko itd. ale chociaż byłam świadoma i przygotowana, to niestety - oszuści są na każdym kroku. zdzierstwo straszne. w kawiarni, w pociągu, gdzie tylko jak naciągnąć turystę. po angielsku i z uśmiechem. skroili nas na koniec nieźle, a wszystko w majestacie oficjalnie przedsiębiorstwa komunikacyjnego. także mentalność kompletnie nieakceptowalna dla mnie. ewenement porównywalny może z Krymem 10
@Vekkja: no i włochy są dla mnie z zasady skreślone - naprawdę do ostatniego dnia pobytu myślałam, ze mam tam ochotę jeszcze parę razy wrócić, ale koniec końców nie zamierzam zostawić im już ani 1 centa
@Vekkja: no, zdecydowanie celem jest antyreklama włoskiej gościnności ;-) ale są też tacy koneserzy, co ich to nie odstrasza od Włoch i jakoś z czasem się uczą lawirować między tymi pułapkami na turystów :D ja tam wolę mieć spokojną głowę, jak na Malcie ;-)