Wpis z mikrobloga

Jaki jest taki MUS jesli chodzi o ubior na motocykl, aby zaczac przygode z motocyklami? Chcialem kupic caly wyposazenie, ale dopiero za miesiac bede mogl, bo niestety brakuje mi na sam kombinezon :( I nie wiem czy na poczatek Kask + Rekawice + buty jest ok? Czy starczy sam kask + rekawice? Na ubior nie oszczedzam dlatego, na sam kask wydam z 2-2.5k, rekawice z 600 zl i buty okolo 800 zl.

#kiciochpyta #motocykle #motoryzacja
  • 11
Minimum to kask i rekawice
Kask wiadomo: nie wiadomo po co
Rekawice: jak juz sie zdarzy lot ku ziemi to wyciagasz rece by amortyzowac upadek a nastepnie mozesz zostac nieuchwytnym wlamywaczem bo stracisz wiekszosc linii papilarnych

Gaciorki zalatwiaja jeansy (choc powszexhnym widokiem sa szorty)
Kurtka moze byc jakas skorzana albo podobnie jak gaciorki - jeansowa (cos-tam wytrzyma a swiadomosc lichego stroju moze byc motywujaca do ostroznej jazdy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arniszwarz: za 3-4k spokojnie się ubierzesz na Moto, zwłaszcza że zaczynasz dopiero i może okażesz się rozsądnym człowiekiem i nie będziesz #!$%@? jak głupi.
Idź do sklepu z ciuchami, polecanego, najlepiej jak mają jakieś Moto na stanie. Ubierz sie w budżecie, wsiądź na moto, zobacz czy wygodnie i kupuj.
@arniszwarz: @martinuz:
Kask nie wymaga komentarza.
Dość sztywne (ale bez przesady) buty za kostkę wydają mi się musem. Lepiej gdy będziemy mogli zejść z asfaltu jak ewentualnie się wyłożymy.
Dobre rękawice ochronią nam palce i umilą jazdę w chłodniejsze dni. Też warto.

Co do kombinezonów to możemy improwizować. Grube jeansy lub inne wytrzymałe spodnie, można założyć ochraniacze bo jak #!$%@? kolanem o asfalt to i tak zedrzemy skórę. Kurtka najlepiej
@arniszwarz:do czasu aż kupisz cały strój to może kup sobie jeszcze jakiegoś żółwia na plecy. Ja bez butów nawet nie wsiadam na moto po filmiku jak gościowi urwalo kostkę przy jakiś 40 km na godzinę :)
@arniszwarz kupuj kask,, rękawice, kurtka i buty. Spodnie ewentualnie dobry jeans.

Później nazbierać hajs, i kupisz porządne graty.

Człowiek zdrapka jeździ w klapkach jak to mówią :)

Jak będziesz mieć szlif to podziękujesz aniołom o to że kupiłeś kurtkę za kilka stów :)

Zawsze buty, kurtka używana może być. Kask zawsze nowy
@arniszwarz: za kwotę którą chcesz przeznaczyć na kask możesz się ubrać cały. Pamiętam swoje początki jak nie było kasy: kask od wujka, rękawice pierwsze lepsze i kurtka Pull & Bear skóra naturalna, a były to najlepsze czasy i wyjazdy jakie miałem. Później zakupiłem kask i kombinezon w UK (mają fajne ceny). Kumpel mi przywiózł. I generalnie nakrecanie kilometrow się skończyło. Ale w tym roku wracam:-)
@arniszwarz: Wziąć kask jakiś za 1-1,5k (też już będą porządne), rękawice też jakieś na start za 3-4 stówy kupi się porządne (kurde mam 3 pary i najdroższe były za 4 stówki jak dotąd), a za to co zostanie kurtke i jeansy motocyklowe.