Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem 3 epizody anime Vinland Saga. Jako ogromny fan mangi ( moje top 3 ) muszę przyznać, że Wit Studio wykonało świetną pracę. Modele postaci nie są robione w CGI, są one wykonane w tradycyjnym 2D, CGI widać tu i tam, ale zdecydowana większość jest w 2D i to nie byle jak wykonanym, lecz bardzo starannie i z wyrazistą kreską i w sposób ładny i estetyczny wprawione w ruch. To zdecydowanie na plus, bo Berserk z 2016 zawiódł mnie właśnie pójściem twórców na łatwiznę i zrobieniem większości postaci w CGI. Mówiąc o stronie wizualnej warto też wspomnieć o bardzo ładnych tłach, jest na czym oko zawiesić. Opening i muzyka ogólnie bardzo na plus, samą piosenkę z openingu, która nie ma jeszcze swojej pełnej wersji zdążyłem już odtworzyć chyba ponad sto razy. Podoba mi się też budowanie klimatu i wczucie się twórców w wydarzenia z mangi, widać, że nie traktują materiału źródłowego po macoszemu. Mogę polecić to anime każdemu fanowi mangi, jak i tym którzy mangi jeszcze nie czytali - są pewne zmiany względem niej, ale o nich opowiadać nie będę, każdy kto czytał, ten wie o czym mówię.

Premiera pełnej wersji tej zajebistej piosenki z openingu odbędzie się 21 sierpnia tego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#vinlandsaga #anime #animedyskusja #manga
oligopol - Właśnie obejrzałem 3 epizody anime Vinland Saga. Jako ogromny fan mangi ( ...

źródło: comment_BALBfl1gjMKiKc0Fwns7gZf8ODwGJUXj.gif

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@MrKrisBas: Muzyka w samym anime jest inna, to jest tylko opening, ale oczywiście są gusta i guściki. Chciałbym też zauważyć, że tekst tej piosenki bardzo dobrze pasuje do głównego bohatera Vinland Saga : )
  • Odpowiedz