Wpis z mikrobloga

@borysszyc:
Piszesz o nawigacji więc zakładam że chodzi o radio albo NTG2 albo NTG2.5 więc tak:

Bluetooth fabrycznie nie ma w samym radiu. Auto posiada złącze UHI do którego można zamontować dowolną przystawkę. Czy to oryginalną czy to z zewnętrznych firm. Przystawek jest dość dużo, od typowej w formie "uchwyt na telefon Nokia" przez uchwyt na iPada na wersjach z Bluetooth kończąc. Co dana przystawka z BT będzie potrafić zależy od
@MrDzikuPL Będę jechał oglądał ML W164 z radiem jak pic rec. Więc jest to NTG2.
Samochód ten nie posiada kamery cofania (według opisu). Więc chciałbym dokupić i zamontować kamerkę, najlepiej OEM ale wszystkie na eBayu są ze stanów, może uda mi się znaleźć jakąś w Polsce.

Przeczytałem też na pewnym forum, że może być też zwykła chińska kamerka na chinch. Wtedy muszę kupić jakiś adapter z Chinch na światłowód, na przykład
borysszyc - @MrDzikuPL Będę jechał oglądał ML W164 z radiem jak pic rec. Więc jest to...

źródło: comment_c8hlgA6DPStgNfj3LjD4bY4xvaGJ4UOU.jpg

Pobierz
@borysszyc: Dobra, przepatrzyłem dostępność przystawek na UHI i z tego co widzę to jest jeszcze gorsza niż rok temu. Najprościej zrobiłbym to tak:
Do AUXa podłączyłbym jakiś fajny adapter na BT z APTX - taki mam u siebie i sprawdza się super. Tutaj niestety minus jest taki że o sterowaniu muzyka przez BT nie ma mowy - zostaje klikanie w telefon.
Do UHI do rozmów przystawkę tylko z funkcja telefonu. Albo
@MrDzikuPL Okej, jeśli nie da rady podłączyć czegokolwiek abym mógł sterować Muzyką na telefonie za pomocą przycisków na kierownicy, to zostanę przy takim rozwiązaniu jakie mam teraz w Audi, czyli Roidmi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli miałbym kupować przystawkę tylko do rozmów to dopłacę i kupię oryginalną MB.

Radio jakie siedzi będę wiedział dopiero po zakupie auta. A nóż widelec trafię na jakiegoś z kamerką.


Orientujesz się jaki
@MrDzikuPL A powiedz mi jeszcze jedna rzecz, bo ten Dension jest "made for iphone/iPod". Jak kupię iPoda, będzie działało Spotify? Wiem, że większość takich urządzeń jest tak skonfigurowana, żeby w pełni obsługiwać system apple.
@borysszyc: Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa z podłączaniem iPoda pod Densiona, nigdy nie miałem styczności z Densionem na urządzeniach Apple.

Według EPC Mercedesa wiązka tylnej kamery znajduje się w samochodzie jeśli ma on kody wyposażenia takie jak: 218 [REAR-VIEW CAMERA], 494 [U.S. VERSION] lub 863 [TV-TUNER DIGITAL TO ANALOG].

Owszem twój znajomy jak najbardziej ma rację wiązki kabli są takie same w każdym modelu, ale to tyczy wiązek głównych a