Wpis z mikrobloga

Bardzo ładne i zróżnicowane scenografie, scena z Ciri ma szansę stać się moją tapetą. Do tego wygląda na to, że choreografia walk skopana nie będzie. No i zapowiada się naprawdę wiernie fabularnie. Dla mnie, jako gościa który książki Sapkowskiego czytał x lat temu, to jak Dzień Dziecka - podoba mi się to, co pokazali ( ʖ̯)

Minusy - słabe stroje Nilfgaardu, bardzo niekorzystnie wyglądająca Triss - Netflix wybrał fragment, gdzie stroi głupią minę i wygląda przez to pewnie słabiej niż będzie to miało miejsce w rzeczywistości. No i Cavill bez ubrań wygląda jakby miał zamiar brać udział w zawodach kulturystycznych... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

...z drugiej strony oglądając całość zapewne będę miał te elementy w dupie. Adaptacje (i ogółem wszystkie "dzieła") są zawsze pewnym kompromisem - biznes ma swoje założenia, artyści mają swoje, fani mają swoje. Wygląd finalny dzieła kreatywnego to zawsze efekt wypracowanych założeń przez pewną grupę ludzi z różnymi spojrzeniami na te same elementy.

Dla mnie to, że Yen będzie miała ciemniejszą karnację nie sprawi, że będę bawił się gorzej. A przecież o to w tym chodzi - żeby dobrze się bawić. Liczę na to, że w grudniu czeka nas kilka godzin świetnej i epickiej zabawy w świecie Wiedźmina.

#netflix #wiedzmin #seriale #niepopularnaopinia
Pobierz Poroniec - Bardzo ładne i zróżnicowane scenografie, scena z Ciri ma szansę stać się m...
źródło: comment_4nUxwI70ferP4QrV5isbNZ8EeUTJdLAn.jpg
  • 4
@Poroniec: Też mam takie zdanie. Na rynku fantasy posucha, więc taki serialowy wiedźmin to jak bożonarodzeniowy prezent (dosłownie, bo ma wyjść w grudniu właśnie).

A ta scena z drzewem naprawdę jak z baśni, podoba mi się odejście od tego modnego do porzygu brudnego i brutalnego przedstawiania świata jak w got, czy wiedźminie 3.

Triss faktycznie wyszła niekorzystnie, ale chyba akurat zrobiła grymas. Za to Yennifer mi się bardzo podoba (
Pobierz C.....1 - @Poroniec: Też mam takie zdanie. Na rynku fantasy posucha, więc taki serial...
źródło: comment_ofRFph2NGOBD5Leoua7L4ijZSImMtzKj.jpg
@LibertyPrime: no super. Dostałeś raka.

Dlatego nie lubię dyskutować o filmach i innych rzeczach w Polsce. Jak masz odmienne zdanie na temat * wyglądu * danej rzeczy to od razu ktoś dostaje „raka”. Kurde, szkoda ze mamy tak mały wpływ na światowa kinomatigrafię. Ciekawe, skad to wynika?

* słowo przypadkowe