Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@budus2: no właśnie mam takie podejrzenie, ale mechanik powiedział, że wymiana tego prawdopodobnie nie pomoże i trzeba całość.
Tylko pytanie czy nie chce im się tego robić bo za dużo roboty czy jednak mówił z doświadczenia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seraphiel: ja nie chcę, mechanik tak powiedział. Sprawdzę. A jest możliwe że słychać pasek klinowy lub jakaś rolkę bo coś z kompresorem jest nie tak?
@Nikic21: jaki to samochód? Mechanikiem nie jestem ale akurat u mnie też padła klima z dnia na dzień i z powodu kosztów wszystko musiałem zrobić sam, poza ściąganiem i nabiciem czynnika. Sprawdź bezpieczniki z klimy, ze sprzęgła klimy itd - w zależności od auta może ich być łącznie kilka
@Nikic21:
0. bezpieczniki
1. sprawdź czy po włączeniu klimy (na pracującym silniku) obraca się zaznaczony element jako 1. Jeśli nie, to patrz punkt 2. Jeśli tak, to jeśli masz faktycznie czynnik to może to być sprężarka.
2. Na wyłączonym silniku zobacz czy ten element daje się w ogóle obrócić - jeśli tak, to niemal na pewno padnięte sprzęgło ale może być jakiś problem ze sterownikiem.
Sprzęgło z klimy to zwykły elektromagnes
źródło: comment_7CRabp2CkV8XFVHcGJfhojt87HniwDGO.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seraphiel: element 1 się nie obraca.Jutro zobaczę czy da się go obrócić. Do elementu 2 nie da się dostać bez rozbierania połowy auta, bo nawet go nie widziałem ale jutro przyjrzę się dokładnie. Bezpieczniki ok, jutro sprawdzę jeszcze przekaźnik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seraphiel: zobaczyłem jeszcze raz. Do 2 musiałbym mieć kanał żeby się do tego dostać bo łapy tam nie umiem wsadzić. Ale teraz mam wrażenie że element 1 obraca się nie zależnie czy klima jest włączona czy nie.
Co to oznacza?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nikic21: jesli "1" nawet na wylaczonym silniku dasz rade nieco obrocic, to sprezarka nie jest zatarta - bo wirnik sie obraca. Jesli na zalaczonej klimie nie obraca sie razem z zewnetrzna rolka, to niemal na pewno to sprzeglo ;) Czasem przy mniejszych pojemnosciach da sie do tej wtyczki dostac od gory