Wpis z mikrobloga

@Ogar_Ogar: ja się teraz dowiaduję z PolsatNews, że to chyba jednak PAP dał ciała tutaj

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-19/adam-slodowy-zyje-informacja-o-smierci-byla-nieprawdziwa-poinformowal-pap-jego-krewny/

Adam Słodowy żyje. Informacja o jego śmierci była tzw. fake newsem - poinformował Maciej Rozbicki, krewny Adama Słodowego. Wcześniej informację o jego śmierci podała Polska Agencja Prasowa oraz media. Również znajomy rodziny Słodowego Andrzej Kurek potwierdził w piątek Polskiej Agencji Prasowej, że Adam Słodowy, wbrew doniesieniom mediów, żyje.
Witamy. Przepraszamy za podanie informacji o śmierci p. Słodowego, nie mniej jednak, informację tę podały wszystkie pratycznie media, a nie tylko TVP Info - m.in.: Interia.pl, Polska Agencja Prasowa, Wyborcza.pl, Gazeta.pl, Onet.pl, Wpolityce.pl, Dorzeczy.pl, NaTemat.pl, Press.pl, Se.pl, Fakt.pl, Dziennik.pl oraz serwisy internetowe Radia Zet, RMF FM, Tok FM.
Witamy. Przepraszamy za podanie informacji o śmierci p. Słodowego, nie mniej jednak, informację tę podały wszystkie pratycznie media, a nie tylko TVP Info


@tvp_info: co mnie interesują inne media?! Za inne media nie płacę nawet złotówki na wasze utrzymanie zabierają mi hajs z kieszeni i nazywają to podatkami.
@skizo: Zgadza się, każdemu mogło się zdarzyć. Wychodzę jednak z założenia, że media które są dotowane ze środków państwowych nie musza skupiać się na szybkości podawania informacji i mogą położyć większy ciężar na ich weryfikację.
@mary_czary: tak być powinno w każdej redakcji, rzeczywistość jest jednak inna i to dla wszystkich. Dzisiaj liczy się szybkość, kto da pierwszy Hot news, weryfikacja idzie na 2 plan. Wkurza tylko nagonka na tvp ale co zrobić...
@tvp_info: Ale z was pały! Nawet w polski nie umiecie. Dziennikarze, nie dość że propagandę jak za Stalina siejecie, to jeszcze języka nie znacie. Napisałbym ojczystego, ale w waszym przypadku to by było nadużycie.