Wpis z mikrobloga

Czołem Miraski!

8 czy 9 miesięcy temu zamieściłem tu wpis z dwoma projektami wykonanymi przez @SlodkoGorzki w oparciu o nasze (tj. moje i mojej żony) wytyczne. Po przeczytaniu Waszych komentarzy i dłuższym zastanowieniu, ostatecznie oba projekty odrzuciliśmy i zaczęliśmy prace od nowa zmieniając prawie całą koncepcję.

Minęło ponad pół roku, z Arturem wymieniliśmy kolejne dziesiątki maili nt tego co i jak chcemy w naszym projekcie mieć.

Dziś mogę śmiało napisać, że był to czas który bardzo dobrze wykorzystaliśmy, a decyzja o zrobieniu totalnie nowego projektu wyszła nam na dobre. Prace nad projektem zostały oficjalnie zakończone, a owocem tych prac chciałbym sie z Wami podzielić. Artur odwalił kawał niesamowitej (moim zdaniem) roboty łącząc wszystko w jedną całość, a za anielską wręcz cierpliwość do nas dałbym mu medal.

Jestem ciekaw co sądzicie o nowym projekcie. Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.

#budujzwykopem #budujzchaferem oraz zakładam własny tag #fudgebuduje (zapraszam do śledzenia, będę na bieżąco wpisywał koszty i foty [jak będzie czego :) ]).
Fudgehog - Czołem Miraski!

8 czy 9 miesięcy temu zamieściłem tu wpis z dwoma proje...

źródło: comment_vfq0JPl7BgZWRJvB4SWWj8sLnXPZ2BzA.jpg

Pobierz
  • 11
@BajerOp: Spiżarka jest - pod schodami (niewielka, bo ok 1.2m2 [jeśli dobrze pamiętam], ale w zupełności wystarczy na nasze potrzeby).

A garażu nie uważam za jakiś wielki (wiele osób mi mówiło by róbić dwustanowiskowy, ale nie widziałem potrzeby). Planuję w przyszłości mieć jakieś kombi, np. Avensis i tam nie zostanie wiele miejsca po zaparkowaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fudgehog: szkoda kasy na garaż wg mnie. Wystarczy wiata. Garaz jest tak mały, że nawet stołu warsztatowego nie zrobisz, a w domku się przydaje, bo chyba nie będziesz miał tego w kotłowni. Do tego przestrzeń między jadalnia a salonem to zmarnowane metry w których nigdy nic nie stanie. I uważam że dom inny niż w planie kwadratu czy prostokątu to zmarnowane pieniądze wydane na dach. Dwuspadowy jest tańszy i bardziej funkcjonalny.
@BajerOp: W żadnym wypadku koncepcji mi nie psujesz :)
Mały stół warsztatowy widzę właśnie w kotłowni na ścianie po prawej (w projekcie jest tam szafa) - w zupełności mi on wystarczy do moich skromnych robótek.

Co do przestrzeni - zgoda, ale wynika to z tego, że mamy dużą rodzinę i jak się zlecą wszyscy to jakoś trzeba ich pomieścić. Wcześniejsza wersja była na plane prostokąta (i trzymałem się tego mocno. Zgadzam