Wpis z mikrobloga

Mirasy/doradcy co skladali wnioski o kredyt hipoteczny do Millennium w na poczatku czerwca, dostaliscie juz jakas decyzje? Minelo juz poltora miesiaca i nawet nie otrzymalem decyzji wstepnej. Sytuacja wyglada tak, ze na poczatku analityk poprosil o pare dodatkowych dokumentow, potem zamilknal na 3 tygodnie i teraz pare dni temu poprosil o pieczatke ksiegowej na KPiR... Czemu sprawdzenie zdolnosci tyle trwa? (jestem na DG)

#banki #kredythipoteczny #dom #kredyt #millennium #millenium
  • 13
Ja składałem i też czekałem bardzo długo. Podobno mają mało analityków i dużo wniosków. A zakładam że jak masz DG to może to jeszcze dłużej trwać. Cisnij swojego pośrednika.
@Szymp: Ile czekales na decyzje wstepna? Doradca mowi, to co napisales. Sam podawal juz kilkukrotnie, ze decyzja bedzie np. za kilka dni i nic z tego nie wyszlo. Mowi, ze pospieszanie analityka moze miec odwrotny skutek, w sensie, ze bedzie chcial kolejne dokumenty.
Koło miesiąca czekałem. Może nawet dłużej. Niestety tak to u nich jest. Na dodatek negocjacje się nie udały bo mają tyle wniosków że to olewaja.
@ChcePascLamy: DG prowadze od ponad roku, wplywy miesiecznie sie zgadzaja

@Szymp: hmmm a jak wygladal kontakt z analitykiem? Wymagal co jakis czas nowe dokumenty? Zaakaceptowali Ci operat, bo podobno lubia modyfikowac.
Operat zaakceptował, z dokumentami dużo nie kombinował. Gdyby nie czas to nawet poszłoby sprawnie.
Jedyny problem to nie brali w zdolności pod uwagę premii mojej żony przez co mieliśmy zanizona. Był też błąd w drafcie, także sprawdź dobrze cała umowę, bo przez pośpiech robią błędy.
@Szymp: drafcie w sensie w umowie przedwstepnej? Niestety przez to, ze to tyle trwa to musialem ja aneksowac i teraz znowu wygasa nawet ten aneks. Deweloper sie niecierpliwi i mi nie wierzy, ze to tyle trwa

@ChcePascLamy: hmmm, no zdolnosc mam napewno
@tertex: banki mają swoje tabelki i z nich wynika że mając DG poniżej 2 lat jesteś mało wiarygodny, przerabiałem temat 5 lat temu, mimo sporych wpływów gdzie rata miesięczna byłaby jedną piątą moich miesięcznych dochodów netto to i tak mnie odrzucili właśnie z powodu krótkiego okresu prowadzenia DG
@tertex: Twój wniosek był niekompletny, dlatego za każdym razem po podjęciu go przez analityka trafia na koniec kolejki.

Aktualnie cały proces trwa w Millennium około 24 dni roboczych. Najstarszy wniosek w trakcie analizy zdolności kredytowej jest z 28 czerwca.

Twój wniosek prawdopodobnie za każdym razem nie przechodzi weryfikacji kompletności i poprawności, co oznacza co najmniej 7 dni roboczych opóźnienia przy każdym braku. Został nieprawidłowo złożony przez osobę, która nie ma doświadczeń