Wpis z mikrobloga

@deenay6311: co w takim wypadku? no nic, bo najprawdopodobniej nie znajdziesz takiego skrzyżowania... po co sygnalizacja na skrzyżowaniu z zakazem skrętu w lewo? no a przynajmniej odkąd poruszam się po swoim mieście, to nigdy takiego skrzyżowania nie spotkałem.
  • Odpowiedz
@deenay6311: "Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną o pierwszeństwie przejazdu decydują światła (o ile nie ma policjanta kierującego ruchem). Nie obowiązuje pierwszeństwo wynikające ze znaków drogowych pionowych , natomiast nadal istotne dla ustalenia pierwszeństwa są znaki poziome i przepisy ogólne"
w tym wypadku masz znaki poziome, więc nie widzę powodu dla których ktoś miał by skręcić w lewo.
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: Oba pojazdy maja zielone swiatlo (to dla tych co argumentuja tym, ze sygnalizacja jest istotniejsza niz znaki)
Autobus ma przed soba znak pokazujacy pogrubiona droge z pierwszenstwem, osobowka powinna ustapic pierwszenstwa.
Argumentacja pt. "Jedzie prosto" mialaby sens, gdyby nie bylo znakow.
  • Odpowiedz
osobówka, bo oboje mają zielone światło i wtedy światła są ważniejsze + autobus w trakcie skręcania ma osobówkę z prawej strony, to dlatego osobówka ma pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@Mondgomer: a przepisy jasno mówią, że autobus skręcający w lewo w tym wypadku z działającą sygnalizacją świetlną, przecina drogę samochodowi osobowemu, przez co musi mu ustąpić, ponieważ sygnalizacja ma pierwszeństwo przed znakami wyznaczającymi pierwszeństwo, co za tym idzie w obecnej sytuacji, z działającą sygnalizacją świetlną droga główna nie istnieje, a owy znak jest tam tylko i wyłącznie po to, że prawdopodobnie w nocy sygnalizacja jest wyłączana.
  • Odpowiedz
@bary94pl: @Slothowy: ale ziomeczki, ja to wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko wy i wszyscy piszecie ze najpierw śwoatla a potem znaki, ale jakie znaki to juz nie sprecyzujecie :) i potem ludzie czytaja i nie wiedza ze na inne znaki też należy uważać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mozesz zakladac ze cos jest oczywiste bo jak widac po kometach niektorzy twierdzą
  • Odpowiedz