Wpis z mikrobloga

Praca w IT
Kursy>Studia
Wydaje mi się, że w tych czasach pracodawcy bardziej zależy na praktycznych umiejętnościach i doświadczeniu pracownika, niż na tym jaka szkołę skończył.
Wiadomo obie te rzeczy mają wady i zalety, ale mnie osobiście kursy bardziej przekonują. Za opłatą (albo nie) można dostać skondensowaną wiedzę często od ludzi którzy prowadzą szkolenia i przekazują wiedzę z pasją. Przy tym można zaoszczędzić czas i w między czasie podjąć się pracy, żeby móc sobie wpisać coś potem w CV. Mówię to z perspektywy ucznia technikum i jakichś tam swoich doświadczeń oraz tego co mówili mi ludzie którzy też siedzą w IT. Sam chciałbym się rozwijać w kierunku zarządzania sieciami/administracji
Polecacie jakąś literaturę, sposoby jak w praktyczny sposób mogę się rozwijać w tym kierunku.
Co wy na ww. argumenty?
#informatyka #it #studia #kursy #pracawit #tagujenanocnej
#kubeczkoweprzemyslenia <-- tutaj będę wrzucał jakieś swoje rozkminy czasem, jakby ktoś chciał poczytać wypociny to zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
A odpowiadając poważnie - studia to dużo lepsza opcja, ale samo studiowanie nie zastąpi Ci samodzielnej pracy, którą i tak trzeba wykonać.