Wpis z mikrobloga

#cyclinggame
Jutro etap dla ucieczki, dlatego kolejny dzień rezygnuję z filmu kosztem zastanowienia się nie tylko kto w niej może się znaleźć, ale kto z niej może wysoko zafiniszować.
Zachęcam do dyskusji.
Sam z swoimi uwagami będę gotowy do godziny 23 i jeżeli będą w tym temacie komentarze to będę odpisywał na bieżąco i wszystkim biorącym udział przypomnę się późnym wieczorem z własnymi uwagami. Jeżeli ich nie będzie to zaspamuje kolejnym postem :)
  • 9
@Pierre_Billotte:
12 etap ma 3088 metrów przewyższenia, to nie jest nie wiadomo jak dużo.
Col de Peyresourde 13.2 km - 6.9% na 146 kilometrze i 64 km do mety
Horquette d'Ancizan 9.9 km - 7.7% na 178,5 kilometrze i 31,5 km do mety całość zjazd
Obie premie są dość znacznie wymagające. Dla porównania La Planche des Belles Filles na 6 etapie ma statystyki 7 km na 8.5%, ale tamten etap miał
@Xedron: do wysoko finiszujących liderów dodałbym Pinota, który poza finiszem może też spróbować odskoczyć przed szczytem, a trochę zjazdy poprawił, nie na tyle żeby samemu się utrzymać przed grupką, ale za kimś może pojechać na przykład Alaphillippem
@Ejszyn: @Pierre_Billotte:
Do ucieczki pod uwagę biorę kolarzy po Martinie Guillaume do uwagi. Rozpatruję każdego i tak na szybko:

George Bennett
Ciccone (walka o górala)
Nibali (chociaż mam obawy o formę)
Taaramae? (chęć walki o wygrane w każdym GT, acz forma niewiadoma) to samo dotyczy się S.Yatesa i Mateja Mohorica (pierwszy bez formy? drugi może nie dać rady)
Muhlberger?
Teuns (z Bahrainu jeszcze Dennis i Caruso)
Costa?
Gorka? (z Astany
@Xedron: w sumie każdy może tam jutro uciec, chociaż z podanych przez ciebie odrzuciłbym Dennisa, Caruso i Asgreena, bo mają szanse powalczyć na czasówce to powinni oszczędzać siły
@Ejszyn: Ooo nie pomyślałem nad tym aspektem i na pewno tak będzie. Do nich jeszcze podciągnąłbym Teunsa, Kamne, Keldermana i kolarzy Astany, więc nie będę ich brał pod uwagę (jakbym w ogóle zamierzał ( ͡ ͜ʖ ͡))

Dodatkowo niektórych liderów stać na zwycięstwo w czasówce (Thomas, Bernal, Kruijswijk, Alaphilippe, Porte, Fuglsang)(chociaż niektórych na wyrost wymieniam), więc mogą nie forsować tempa ich drużyny.

W sumie komu zależałoby
@Xedron: Ciccione nie wiadomo jak po upadku, czy wszystko w porządku, Teuns raczej na czasówkę się nie nastawia i dla mnie jest poważnym kandydatem na jutro
@Pierre_Billotte: @Ejszyn:
Okej postawiłem swoje typy spośród tej 12-stki:

Nibali (nie do końca pewny na 5*, bo jest też Teuns)
Woods (w sumie podobnie z Kangertem)
Ciccone (niepewny po kraksie)
Teuns
S. Yates
Bilbao
Zakarin/Kelderman
Bennett
Muhlberger
Kangert
Taaramae

Miałem jeden trudny wybór, ale tym razem postawiłem na fakt, że w ucieczkach bywa różnie i nie zawsze nazwisko>forma.